Yazılım 22 TEMMUZ 2009 / 15:28

3G'de son perde

Merakla beklenen 3G tarifeleri hakkında son gelişmeler...

Merakla beklenen 3G tarifeleri hakkında son gelişmeler...


Temmuz sonunda devreye girmesi beklenen 3G'de en çok merak edilen konulardan bir tanesi tarifelerin nasıl şekilleneceği. Bugün internette farklı platformlarda yer alan bir habere göre, üç operatörün görüntülü ve sesli konuşma fiyatları netleşti. Buna göre Turkcell, Avea ve Vodafone 2G’deki görüşme fiyatlarıyla pararlel hizmet sunacak. Bu paralelde operatörlerin görüntülü görüşme fiyatının dakikası 7,75 kuruş olacak. Sesli görüşmede dakika fiyatı Avea 7,75; Turkcell 6,55 ve Vodafone 6,75 kuruş olarak şekilleniyor.


Konuyla ilgili açıklama yapan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Tayfun Acarer, BTK'nın operatör fiyatlarında bir tavan rakam belirlendiğini bildirdi. Bu tavan fiyata göre fiyatlar şekillenmiş durumda. Acarer, 2G ile 3G’nin görüşme bedelleri arasında büyük bir fark olmadığını belirtti.


3G tarifelerini gerçekleştirecekleri basın toplantılarıyla açıklamaya hazırlanan üç operatörden ise henüz yorum gelmiş değil.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun