Yaşam Tarzı 05 EYLÜL 2012 / 09:03

YouTube Film Festivali’nin galibi "The Guilt" oldu

YouTube Film Festivali’nin galibi "The Guilt" oldu

Venedik Film Festivali’nin ardından açıklanan, bir sonraki proje için 500 bin dolarlık kaynak sağlayacak ödül, “The Guilt” ile İspanyol David Victori’ye gitti.YouTube’un düzenlediği “YouTube Sizin Film Festivaliniz” (YouTube’s Your Film Festival) sonuçlandı. Aralarında yönetmen Ridley Scott ve aktör Michael Fassbender gibi önemli isimlerin bulunduğu jüri kararını Venedik Film Festivali’nde açıkladı.

İspanyol David Victori’nin “The Guilt” isimli kısa filmi ilk sırada yer alarak bir sonraki projesi için 500 bin dolar almaya hak kazandı. Victori’nin bir sonraki filmi için Scott ve Fassbender da yapımcı olarak destek verecek.

Shame” filmindeki rolüyle 2011 yılında Venedik Film Festivali’nde “Altın Aslan” alan Fassbender, Victori’nin filmi için “çok olgun ve güvenli” ifadelerini kullandı.

Finale kalan 10 film arasından birinciliğe uzanan Victori ise hemen bir sonraki projesinin çalışmalarına başlaması gerektiğini dile getirdi. Victori, “Yapmamız gereken çok iş var ve bilmiyorum, hemen yarın sabah başlarsam işlerime, benim için daha iyi olacak” dedi.

15 dakikayı geçmemesi gereken film yarışmasının detaylarına ve diğer finalistlere www.YouTube.com/yourfilmfestival adresinden ulaşabilirsiniz. İşte ödülü kazananThe Guilt”.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=FiikS2xRSdE[/youtube]

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun