Yaşam Tarzı 25 MAYIS 2011 / 16:10

Yoksa Facebook kullanıcılarının yarısına yakını küfürbaz mı?

Facebook kullanıcılarının yarısı küfürbaz çıktı

Çevrimiçi itibar yönetimi konusunda çözümler üreten Reppler adlı bir araştırma kurumu, Facebook kullanıcılarının yüzde 47'sinin duvarında küfür olduğunu açıkladı. Henüz 1 aylık şirketin 30 bin Facebook kullanıcısı üzerinde yürüttüğü araştırmanın sonuçlarına göre bu küfürlerin yüzde 56'sı da Facebook arkadaşlarının yazdıkları duvar yazılarında veya yorumlarda  yer alıyor.

Yine de bu durum alkol referansı kadar yaygın değil. Dün verdiğimiz haberde detaylandırdığımız üzere Amerika'daki öğrenciler arasında yapılan bir araştırma erkek öğrencilerin yüzde 85'inin Facebook'ta alkole referans verdiklerini ve alkol hakkında konuşanların daha çok arkadaşı olduğunu gösteriyordu.
ETİKETLER : alkol Facebook küfür
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun