Yaşam Tarzı 31 EKİM 2011 / 12:09

Yılların iş deneyimi bir kitapta

Eurosoft Yazılım Genel Müdürü Mahmut Karcı, iş dünyasında zaman zaman büyük bedeller ödeyerek edindiği bilgi ve deneyimlerini “Şirket Yönetiminin ve Hayatın Özü: İnsan” adlı kitapta bir araya getirdi.Kitap, iş kazalarının nasıl yaşandığının, iş başarılarının nasıl elde edildiğinin bir hikâyesi, iş hayatına yeni atılacaklara, ticaretin mücadelelerle dolu bir serüven olduğunu hatırlatan bir başucu kitabı olarak da değerlendiriliyor. Mahmut Karcı ticari tecrübe ve bilgilerini genç girişimci ve yönetici adaylarıyla paylaşmak, deneyimlerini iş dünyasına sunmak ve ticarette kendini geliştirmek isteyenlere kapsamlı bir kaynak oluşturmak üzere yazdığı kitabını “Türk iş dünyasına gönül ve vicdan borcum” olarak tanımlıyor.

“Şirket Yönetiminin ve Hayatın Özü: İnsan”, yaşanmış yönetim hatalarına dikkat çekiyor. Şirketlerin ruhu olan insan öğesinin iş dünyasındaki olumlu-olumsuz katkısının incelenmesiyle, şirketlerin geleceğine ilişkin birçok bilgi de edinilebiliyor. Kitapla ilgili yapılan yorumlar da ilginç.

Teknosa Genel Müdürü Mehmet Nane’ye göre “Şirket Yönetiminin ve Hayatın Özü: İnsan”, şirketlerin en önemli değeri olan insana dair dünyadan ve Türkiye’den ilginç örneklerle zenginleştirilmiş gerçek bir başucu kitabı. Index Grup CEO & Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik ise kitabın sadece girişimcilere yol göstermekle kalmadığını yakın tarihte ülkemizde yaşanan fırtınalı iş yaşamlarının analizlerini de son derece yalın bir şekilde yaptığını ve tüm iş dünyası için birçok önemli konuya ışık tuttuğunu belirtiyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun