Yaşam Tarzı 06 NİSAN 2011 / 14:46

Yediğinde kaç kalori olduğunu görmek istiyorsan yemeden önce fotoğrafını çek

Sonunda bu da oldu! Yeni nesil iPhone uygulaması, önünüzdeki yiyeceğin fotoğrafını çektiğinizde tabağınızın yaklaşık kaç kalori olduğunu hesaplayıp karşınıza koyuyor. 

iPhone'un bugüne kadar birçok şey yapabildiğini görmüştük ama geliştiricileri durdurmak ne mümkün! Bu defa da Meal Snap adını verdikleri bir uygulamaya imza atmışlar. Uygulama, herhangi bir yiyeceğin fotoğrafını çektiğinizde kaç kalori olduğunu bulu hesaplayıp karşınıza koyuveriyor.Peki çalışıyor mu? İlginçtir ama işe yaramadığını söyleyen olduğu kadar işini iyi yaptığını iddia edenler de var. Aslında programın yaptığı şey, görüntüdeki öğeleri (örneğin bir tavuk parçasını veya roka yaprağını) kendi veri tabanıyla eşleştirerek ne gördüğünü tahmin etmekten ve ona göre bir tahmin yapmaktan ibaret. Muhtemelen bu sırada oldukça uzak atışlar yaptığı da oluyordur, ama fikir yine de güzel.

Uygulama App Store üzerinde 2,99 dolara alıcı bekliyor. En kısa zamanda domatesli patlıcanlı kebap, lahmacun ve çiğ köfte fotoğrafları çekip uygulamanın nasıl kendinden geçtiğini görmek için sabırsızlanıyoruz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun