Yaşam Tarzı 04 AĞUSTOS 2011 / 15:20

Yazdığınızı anlayan kalem gelmiştir

Echo Smartpen hayalinizdeki kaleme çok yakın ama evet, hala bir şeyler yazmanız gerekiyor.Silikon Vadisi’nde geliştirilen ve ‘akıllı kalem’ olarak adlandırılan Echo Smartpen, Livescribe’ın 100 milyon dolar yatırımı arkasına alarak geliştirdiği ve otoriteler tarafından “dahice bir teknoloji” olarak adlandırılan bir ürün.

Echo Smartpen, kalem ve kağıdın geleneksel kullanımını teknolojiyle birleştirerek günümüze uygun hale getiriyor. Dahili hafızasına yazıyla beraber ses kaydı da yapabilen kalem, tüm notların bilgisayarda saklanmasına, internette paylaşılmasına olanak veriyor. Masaüstü yazılımının yanı sıra iPhone ve iPad uygulamaları da bulunan Echo Smartpen, bu sayede notlarınıza her zaman ve her yerden erişim olanağı sunuyor.

Tıkla ve dinle

Echo Smartpen’in en önemli özelliği kuşkusuz neyi nereye ne zaman yazdığını çok iyi bilmesi. Örneğin uzun süren ve tamamını dinlemek zorunda olduğunuz konferanslar var. Echo Smartpen’inizi çıkarıp deftere notlarınızı almaya başlıyorsunuz. Bir yandan da ses kaydı devam ediyor. Daha sonra notlarınızda nereye tıklarsanız ses kaydının o kısmı çalınıyor.

Bu özellik, ürünü bir röportajdan diğerine koşturan gazeteciler, akademisyenler ve resmi görevliler için biçilmiş kaftan haline getiriyor, kullanıcıyı saatlerce ses kaydı dünlemekten kurtarıyor.

Her yere kaleminizle bağlanın

Echo Smartpen’in bir diğer göze çarpan uygulaması da Livescribe Connect. Notların kolayca paylaşımını sağlayan uygulama sayesinde E-posta, Facebook, Google Docs veya Evernote üzerinden sesli notlar PDF olarak istenilen kişiye gönderilebiliyor. Özellikle üniversite öğrencileri açısından fotokopinin yerini alacağa benzeyen uygulama ile yazının yanı sıra eşzamanlı yapılan ses kaydı da paylaşılabiliyor. Ayrıca hesap makinesi uygulaması da bulunan Echo Smartpen ile kağıda yazılan bir işlemin sonucu kalemin üzerinde bulunan OLED ekranda görünüyor.

Apple, Vatan ve Hepsiburada.com başta olmak üzere pek çok satış noktasında Echo Smartpen’in 2GB ve 4 GB’lık versiyonları bulunuyor ve sırasıyla 359 ve 399 TL (KDV dahil) fiyatla satılıyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun