Yaşam Tarzı 16 HAZİRAN 2011 / 12:34

Yaz geldi, Vestel-Turkcell işbirliğiyle klimalar akıllandı

Vestel ve Turkcell, akıllı ve bağlanabilir ürünler ortaya koyma vizyonuyla stratejik bir işbirliğine imza attı. İş ortaklığının ilk ürünü, cep telefonuyla kontrol edilebilen Türkiye’nin ilk akıllı kliması Vestel Smart Plus oldu.Vestel akıllı ve bağlanabilir ürünler ortaya koyma vizyonuyla Turkcell’le stratejik bir işbirliğine imza attı. Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Ömer Yüngül ve Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv’in birlikte açıkladıkları iş ortaklığının ilk ürünü, cep telefonuyla kumanda edilebilen Türkiye’nin ilk ve tek akıllı kliması Vestel Smart Plus oldu.

Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Ömer Yüngül “Beyaz eşya teknolojisiyle mobil iletişim teknolojisini buluşturan Vestel Smart Plus, klima pazarını akıllı ürünlerle geliştirme yolunda bir devrim” diye konuştu. Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, “Mobil teknolojileri kullanarak fark yaratmaya en güzel örnek bu işbirliği olacak” dedi.

Düzenlenen toplantıda konuşan Ömer Yüngül, klima pazarını akıllı ürünlerle geliştirme yolunda Vestel Smart Plus’ın bir devrim olduğunu belirterek şunları ifade etti:

“Vestel, Ar-Ge ve inovasyondaki gücünü ürüne dönüştürme yeteneğiyle Vestel Smart Plus’ı geliştirerek klima sektörünü akıllandıran büyük bir yenilik ortaya koydu. Dost teknoloji anlayışıyla tüketicilerin klimalarını diledikleri yerden kumanda edebilmelerine olanak sağlayan Vestel, akıllı kliması Smart Plus’ın telekomünikasyon altyapısı için sektördeki lider gücü, bilgisi ve yenilikçi vizyonuyla öne çıkan Turkcell’den destek aldı ve beyaz eşya teknolojisiyle mobil iletişim teknolojisini buluşturdu.”

Vestel klimadaki pazar payını 2015'te yüzde 30'a çıkarmak istiyor

Vestel’in klima pazarında yüzde 14 paya sahip olduğunu belirten Yüngül, Vestel klimalarının hepsinde mevcut olan yüksek enerji tasarrufu ve yüksek performans gibi niteliklerin yanına akıllı ürün özelliğini de eklediklerini, bu sayede kısa vadede yüzde 20, 2015’te ise yüzde 30 pazar payıyla liderliği elde etmeyi hedeflediklerini açıkladı.Yüngül, Vestel Smart Plus’ı Turkcell’le işbirliğinde bir milat olarak değerlendirdiklerini belirterek “Başarılı bir start olarak değerlendirdiğimiz bu ürünün ardından, yeni projelerle stratejik işbirliğimizi perçinleyeceğiz. Bu iki teknoloji devinin birlikte ortaya koyacakları yeni işlerle Türkiye’nin teknoloji gücüne güç katacaklarına inanıyoruz. Vestel City’de üretim hattımızdan çıkan tüm ürünler, iletişim teknolojileriyle işbirliğinde akıllanmaya devam edecek” diye konuştu.

Süreyya Ciliv: "Mobil iletişimi dayanıklı tüketim mallarına kadar taşıdık"

Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv ise mobil teknolojilerin bireylerin hayatını, şirketlerin de ürünlerini değiştirdiğini ve Vestel’in mobil teknolojileri kullanarak fark yarattığını belirterek, ”Türkiye mobil teknoloji konusunda Avrupa’nın ilerisinde ve bu alanda birçok fırsat var. Dayanıklı tüketim alanında da mobil teknolojileri kullanır hale gelmek ve Vestel ile işbirliği yapmak bizler için heyecan verici. Turkcell – Vestel işbirliği teknolojik gelişmenin, inovasyonun, birbirine bağlı makine ve cihazların yaratacağı sinerjinin, küresel rekabette Türkiye’nin alacağı yeni pozisyonun güzel bir örneği” dedi.

Ciliv, “Akıllı Klima” işbirliğinin bir başlangıç olduğunu, ilerleyen dönemde farklı alanlarda da işbirlikleri yapmayı planladıklarını vurguladı.

Akıllı klima nasıl çalışacak?

Vestel Smart Plus’ın cep telefonu ile kumanda edilebilme özelliği tüm operatörler için geçerli olacak. Vestel Smart Plus Akıllı Klima’yı satın alan Turkcell kullanıcılarından ise ilk 3 yıl SMS ücreti alınmayacak. Klimaya SMS atıldığında, komutun iletilip iletilmediğine dair geri bildirim mesajı üretilecek. Vestel, ilk 3 yıl boyunca operatör ayrımı yapmaksızın 450 SMS’e kadar geri bildirim ücretini kendisi karşılayacak.

Vestel’in yeni klima serisinin en gözde ürünü Smart Plus, GSM teknolojisiyle cep telefonundan kumanda ediliyor. Klimada ilk kez Vestel’in kullandığı teknoloji, klimayı bir kısa mesajla uzaktan çalıştırmayı ve ortamları arzu edilen sıcaklığa kavuşturmayı mümkün kılıyor.

A enerji sınıfında yer alan Vestel Smart Plus klima, sağladığı enerji verimliliğini yüksek performansıyla da destekliyor. Soğutma ve ısıtma modunda yüksek performans katsayısına sahip seri, aynı BTU segmentinde yer alan eşdeğer klimalara göre yüzde 10 daha fazla performans gösteriyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun