Yaşam Tarzı 13 TEMMUZ 2011 / 15:45

Yarın hava nasıl olacak?

Yukarıdaki cümleyi birleştirin, sonuna bir .org ekleyin, cevabı öğrenin. Çevre ve Orman Bakanlığı’nın himayesinde, Bölgesel Çevre Merkezi (REC) işbirliğiyle Aygaz tarafından hayata geçirilen ve iklim değişikliğiyle ilgili toplumsal duyarlılık yaratarak, daha sorumlu, sürdürülebilir tüketim alışkanlıklarının yaygınlaşmasına katkı sağlamayı hedefleyen ‘Yarın hava nasıl olacak?’ projesinin resmi internet sitesi yarinhavanasilolacak.org yenilendi.

Yarinhavanasilolacak.org’un yeni yüzünde iklim değişikliğine karşı alınması gereken önlemlerin yer aldığı “Çevrende Neler Oluyor” ara yüzünün yanı sıra 5 ayrı kategori başlığı daha bulunuyor. “Çevrende neler oluyor” başlığı altında, ziyaretçilerine iklim değişikliğinin ne olduğu anlatılırken, bunun küresel bir sorun olduğuna dikkat çekiliyor. Sitede bu konuda bireylere büyük görevler düştüğü vurgulanıyor. Diğer kategoriler “Dünyayı tanıman için”, “Gökyüzü tırı”, “Sizden gelenler”, “Haberler ve duyurular” ve “Bize ulaşın” ara yüzlerinden oluşuyor. Ayrıca sosyal medya bağlantıları da siteye uyarlanmış durumda.Amaç çevre farkındalığını artırmak

Sanal ortamda iklim gönüllüleri için ortak bir platform oluşturan web sitesinin temel amacını çevre farkındalığını artırmak oluşturuyor. Etkileşimli yapısı ve sosyal ağlarla bağlantıları sayesinde toplumu konuyla ilgili bir araya getirebilen site, herkesin iklim değişikliği ile ilgili bilgilenmesini, görüşlerini paylaşmasını ve çevre için bir adım atmasını sağlıyor.

Web sayfasında, “Yarın hava nasıl olacak” projesi kapsamında ABD ve Avrupa Birliği tarafından Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de kurulan, Türkiye dâhil 31 ülke tarafından tanınan Bölgesel Çevre Merkezi (REC) uzmanlarının verdiği eğitimler hakkında da bilgi veriliyor. Ayrıca, projenin web sayfasında, Avrupa Birliği İklim Hareketi’nden (EU Climate Action) sağlanan bilgiler de ziyaretçilerle paylaşılıyor.

Siteye yarinhavanasilolacak.org adresinden ulaşabilirsiniz.
ETİKETLER : hava durumu
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun