Yaşam Tarzı 14 TEMMUZ 2010 / 09:04

"XP'den 7'ye geçişte kolaylık yapabiliriz"

Microsoft adına konuşan Tammi Reller, iş yerlerine farklı çözümler gelebileceğini söyledi.

Microsoft adına konuşan Tammi Reller, iş yerlerine farklı çözümler gelebileceğini söyledi.


Kullanıcıların, özellikle de iş yerlerinin Windows XP kullanımındaki ısrarından bahsetmiştik. Microsoft'tan Tammi Reller da iş yerlerindeki bilgisayarların yüzde 74'ünde hala Windows XP kullanıldığını söyledi.

Microsoft'un Dünya Çapında İş Ortakları Konferansı'nda konuşan Reller, iş yerleri için müjdeli bir haber de verdi. İş yerlerinde XP işletim sistemi kullananların Windows 7'ye geçebilmeleri için projeleri olduğunu açıkladı.

Projelerden biri Windows 7 kullanıcılarının Windows XP'ye geri dönüş imkanlarının 2020'ye kadar uzatılması olduğu belirtildi. Bunun yanında iş yerlerine özel olarak Windows 7'ye geçişte fiyat avantajı sağlanabileceği ifade edildi.

Vista'nın ortaya getirdiği başarısızlık sonrası kullanıcıların birçoğu XP işletim sisteminde ısrar ediyordu. Microsoft'un açıklamasına göre, ekonomik sebepler de kullanıcıları zorluyor. Öyle ki iş yerlerinde XP kullanılmasının yanında, bilgisayarların da ortalama 4,4 yıllık olduğu bilgisi verildi.

Windows 7'nin bu yıl 350 milyon lisans satması beklenirken, iş bilgisayarlarının da katılması durumunda bu rakamın daha yukarıya çıkabileceği tahmin ediliyor.