Yaşam Tarzı 17 ŞUBAT 2016 / 11:34

Xiaomi mırıldanılan şarkıları bulacak

Xiaomi, ağza takılan şarkıların "adının hatırlanmaması" sorununa çözüm getirmek istiyor.

Gün içerisinde akla gelen şarkılar, bazı günlerde insana kabus yaratabiliyor. Şarkının sadece bir kısmının hatırlanması, kalan sözlerin bir türlü akla gelmemesi ve dolaylı olarak şarkının adının da bir türlü hatırlanamaması, zincirleme olarak insanı bu konuda çıkmaza sokabiliyor.

Shazam gibi uygulamalar ile birlikte "dünyanın en önemli sorunları" arasında yer alan bu durum kısmi olarak giderilse de, tam olarak sorun çözülememişti. Hem yeni geliştirdiği cihazları farklılaştırmak, hem de bu konudaki sorunun üstesinden gelmek isteyen Xiaomi, yeni uygulamasıyla bu sorunu çözme konusunda iddialı görünüyor. 

Yeni uygulama konusunda Beijing merkezli ACRCloud ile birlikte çalışan Xiaomi, ACRCloud'un Spotify, iTunes ve Deezer gibi müzik uygulamarı ile olan çalışmalarına oldukça güveniyor. İşbirliği ile geliştirilen uygulama, kullanıcıların 40 milyona yakın şarkıyı "mırıldanma" yolu ile bulma imkanı tanıyor. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun