Yaşam Tarzı 06 HAZİRAN 2012 / 11:47

Xbox 360'a dokunmatik oyun kolu geliyor

Xbox 360'a dokunmatik oyun kolu geliyor

Microsoft, Pazartesi günü başlayan E3 Oyun ve Oyun Teknolojileri Fuarı'nda, Xbox 360 ve Internet Explorer hakkında şaşırtıcı yeniliklerini tanıttı. Nintendo’nun Wii U oyun konsolundaki sıradaşı kontrol şeklinde sonra Xbox360 üzerinde yeni bir kontrol sistemi geliştirdiğini açıkladı. Microsoft Smart Glass adındaki kontrol cihazı, normal oyun kolu yerine kullanabilen bir tablet. Tabletin özelliği, çok fonksiyonlu dokunmatik kontrol imkanı sunması. Oyunlarla doğrudan etkileşim halinde olan kontrol cihazı, her türlü hareketi sadece parmaklarla yapılmasına olanak sağlıyor. Bunun yanı sıra başka cihazlarla da etkileşim halinde olan cihaz, video transferinden sesle kontrole kadar birçok uygulamayı kullanıcılarına sunacak.

Xbox 360 ilgili bir diğer gelişme de, cihazın kontrol paneline eklenecek olan Internet Explorer. Microsoft yetkilileri, bu eklentiyle birlikte oyun konsolu üzerinden internet üzerinde hızlı ve akıcı bir internet deneyimi yaşanabileceğini söylediler.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun