Yaşam Tarzı 09 KASIM 2012 / 13:10

Xbox 360 19 Kasım'da Türkiye'de

Xbox 360 19 Kasım'da Türkiye'de

Microsoft Türkiye, Xbox 360 oyun ve eğlence konsolunun Türkiye’de resmi olarak 19 Kasım 2012 gece yarısından itibaren satışa sunulacağını duyurdu. Türkçe menüsü ve Türkiye’ye özel servislere sahip olacak konsol, kullanıcılarına içerikleri ve tüm oyun eklentileri Türk kredi kartları ve lirayla satın alabilme imkânı tanıyacak. Bunun yanı sıra Türkçe telefon destek servisi ve garanti hizmetleri de sunana Microsoft, evden eve hizmet veren bir teknik servis ağı da oluşturdu.

Tanıtımla birlikte 4GB ve 250GB Xbox 360 konsollarının yanı sıra 320GB Limited Edition konsol da Türkiye’deki oyun severler ile buluşacak. Bu konsollar birbirinden güçlü Xbox oyunları ve özel paketleriyle satışa sunulacak. Halo4, Forza Horizon, Nike Training, Call of Duty Black Ops 2, Kinect Disneyland ve Kinect Sports gibi dünyanın en çok beğeni toplayan ve en iyi puanları alan oyunları da Xbox 360 ile birlikte oyun severler ile buluşacak. Xbox Live üzerinden sunduğu çoklu oyuncu desteği ile oyun tutkunlarına sevdiği oyunu eş zamanlı olarak dünyadaki milyonlarca insanla eş zamanlı olarak oynayabilme imkânı sunan Xbox, en geniş oyun kütüphanesine sahip konsol olarak da ön plana çıkıyor.

Guiness rekorlu Kinect de Türkiye’de

Microsoft’un 2010 yılının Kasım ayında tanıttığı ve 3 ayda 10 milyon adet satarak Guiness Rekorlar Kitabı’nda en hızlı satılan tüketici cihazı olarak yerini alan Kinect de Xbox 360 ile birlikte Türkiye’ye geliyor. İnsan bedeninin ses ve hareket özelliklerini algılayarak konsolla iletişimde herhangi bir ekstra cihaz ihtiyacını ortadan kaldıran Kinect, sadece oyunlar için kullanılmakla kalmıyor aynı zamanda çocukların motor fonksiyonlarının gelişimi, eğlenerek öğrenme süreçlerini hızlandırıyor. Kinect aynı zamanda sunduğu teknoloji ile satın alma alışkanlıkları ve deneyimlerini de geliştirmeyi vadediyor.Smartglass ile telefon ve tabletler uzaktan kumandaya dönüşüyor

Microsoft’un geliştirdiği Smartglass teknolojisi sayesinde mobil cihazlar da Xbox konsolu aracılığıyla televizyonlarla adeta konuşur hale geliyor. Bulut entegrasyonu sayesinde, telefon ve tabletler dünyanın en güçlü uzaktan kumandasına dönüşüyor. Bu sayede müzik ve videoları kolayca yönetmek de mümkün oluyor.  Sistem, şu anda Windows 8 tabanlı tüm cihazlarda tam deneyim sağlarken diğer işletim sistemleriyle de entegre olabiliyor.

Türk kullanıcılar Xbox Live hizmetlerine de ulaşabilecek

Live hizmetler sayesinde, öncelikle oyun tutkunları dünyada sayıları 40 milyonu bulan Xbox kullanıcıları ile eş zamanlı oyun oynayabilme ve rekabet edebilme şansını yakalayacak. Live hizmeti dünyanın önde gelen sosyal paylaşım siteleri ile entegre çalıştığından oyun severler kendi başarılarını uluslararası oyun topluluklarıyla da paylaşma şansı bulacak. Tamamen bulut entegrasyonu ile çalışan hizmetler, oyuncuların bir başka cihazdan sisteme girmeleri halinde de kendi oyuncu profillerine ve oyun geçmişlerine ulaşmaları mümkün hale getiriyor. Böylece bir oyuncu yarım bıraktığı bir oyuna herhangi bir başka Xbox konsolundan devam edebilme imkânı yakalıyor.Hizmetin en önemli özelliği ise kullanıcılara web üzerinden Xbox oyun pazarından binlerce oyun arasından seçim yapma ve oyun eklentilerini indirme imkanı sunması. Live ile bir yandan arkadaşlarınızla çoklu oyunculu oyunlar oynarken eş zamanlı olarak sesli ya da yazılı sohbet etme, kendi oyun partilerinizi düzenleme şansı da yakalanıyor."Türkiye'deki konsol penetrasyonunu artırmayı amaçlıyoruz"

Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen, Windows 8’in hemen ardından şimdi de Xbox Türkiye’de kullanıcılar ile buluşmaya hazırlandığını söyledi. Satış rakamlarına bakıldığında Xbox 360'ın bugün dünyanın bir numaralı oyun ve eğlence konsolu olduğunu ifade eden Özmen, bugün Türkiye’de evlerdeki oyun konsolu penetrasyonu yüzde 4 ile sınırlı olduğunu vurguladı. Bu oranın Avrupa’da yüzde 50, Amerika’da ise yüzde 60 olduğunu dile getiren Özmen, Xbox'la birlikte Türkiye’deki konsol sayısını artırmak istediklerini söyledi.

Ön siparişler alınmaya başlıyor

9 Kasım’dan itibaren de 10 gün süreyle www.teknosa.com üzerinden 250GB ve 320GB’lık özel Halo4 konsol paketleri için ön sipariş alınmaya başlanıyor. Ön siparişten yararlanan Xbox kullanıcılarına bu özel konsol paketlerinin yanında 217 lira değerinde Halo’nun daha önceki 3 oyunu da hediye edilecek. Oyun tutkunları Xbox 360 oyun konsolunun yanı sıra Xbox aksesuarları ve en yeni Xbox oyunlarını da teknoloji mağaza zincirlerinden satın alabilecekler.

Oyunseverler 19 Kasım’da Taksim’de buluşacak

Xbox’ın Türkiye’ye gelişini kutlamak amacıyla Taksim İstiklal Caddesi’nde de çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek. Müzik, eğlence ve gösterilerle renklenecek geceyle birlikte konsolun satışına Teknosa İstiklal Caddesi mağazasında başlanacak. Üstelik konsolun Türkiye’deki ilk sahipleri bu geceye özel sürpriz hediyeler ve indirim fırsatlarından da yararlanabilecek.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun