Yaşam Tarzı 03 AĞUSTOS 2012 / 15:31

World of Warcraft kan kaybetmeye başladı

World of Warcraft bir milyon oyuncu kaybetti!

Activision ve Blizzard 2012 ilk çeyrek sonuçlarını açıklarken, World of Warcraft dünyasının nüfusunda 1 milyonluk azalma görüldü.Uzun süredir oyuncular tarafından oyunun kolaylaştığı ve sıradanlaştığı forumlarda sıkça konuşulmaya başlamıştı. Bu olumsuz havanın sonucu olarak WoW, son 3 ayda tam 1 milyon oyuncuyu kaybederek 9 milyon oyuncu sınırına geriledi.

2004 yılında piyasaya sürülen oyun özellikle 2010 yılında en iyi zamanlarını yaşayarak 12 milyon oyuncu ile zirve yapmıştı. Blizzard, WoW’a yakında gelecek olan “Mists of Pandaria” ek pakedinden oldukça umutlu olsa da uzmanlar 2014 yılına gelindiğinde oyuna ilginin iyice azalacağını ileri sürüyorlar.

Konuyla ilgili konuşan Blizzard Başkanı Mike Morhaime, oyuncu sayısındaki düşüşü Diablo 3’e olan yoğun ilgiye bağladı. Morhaime, oyuncuların Diablo 3 oynamak için sadece ‘mola’ verdiğini iddia ederken, önümüzdeki dönemde bu oyuncuların tekrar geri döneceğini belirtti.

Diablo demişken, oyunun satış rakamlarından da bahsetmek gerek. Oyun, tabiri caizse Blizzard ve Activision'ın "mali anlamda kurtarıcısı" oldu. Activision 2012′nin ikinci çeyreğinde tam 1 milyar dolarlık gelir ederken, bunun temel sebebi Diablo 3'ün yakaladığı 10 milyonluk satış olarak görünüyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun