Yaşam Tarzı 03 AĞUSTOS 2010 / 06:32

Windows'ta güvenlik açığı bulundu

Microsoft, konuyla ilgili hemen bir güvenlik yaması yayınladı.

Microsoft, konuyla ilgili hemen bir güvenlik yaması yayınladı.


Microsoft, işletim sistemi Windows için kritik bir güvenlik açığı bulunduğunu bildirdi. Bunun için bir yama yayınlayan şirket, açığın uzaktan kod yazılmasına imkan tanıdığını duyurdu.

Açık sebebiyle saldırgan bilgisayarın gerçek kullanıcısı kadar yetkiye sahip olabiliyor. Sistem üzerinde kullanıcı haklarının daha az değiştirildiği kullanıcı hesaplarının, kullanıcı haklarını daha çok değiştiren sistemlere göre saldırgandan daha az etkilendiği açıklandı.

Uzmanlara göre Microsoft'u harekete geçirerek hemen güvenlik yaması yayınlatan açık için kullanıcılar da dikkat etmeli. Mümkün olan en kısa sürede yamanın uygulanması tavsiye ediliyor.

Microsoft'un yayınladığı yamaya http://www.microsoft.com/technet/security/bulletin/MS10-046.mspx adresinden ulaşabilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun