Yaşam Tarzı 15 HAZİRAN 2010 / 12:03

Windows'a destek azalıyor (mu?)

Dell, Linux tabanlı işletim sistemi Ubuntu'yu iyiden iyiye dillendirmeye başladı.

Dell, Linux tabanlı işletim sistemi Ubuntu'yu iyiden iyiye dillendirmeye başladı.


Windows kullanıcıları son dönemde gerçekleşen yüksek kapasiteli güncellemelerin farkındadır. Güvenlik açıkları içinde boğuşan işletim sisteminin en güvenli olduğu söylenen son sürümü Windows 7'nin ilk "Service pack"i yakında piyasada olacak.

Önemli bilgisayar üreticilerinden Dell, açık kodlu ve internet üzerinden bedava edinilebilen işletim sistemi olan Ubuntu'nun Windows'tan daha iyi olduğunu söylemeye başladı. Bugüne kadar her zaman Windows ürünlerini öneren ve makinelerini Windows işletim sistemleriyle satan Dell, son zamanlarda Linux'e de soğuk bakmadığını gösteriyor.

Dell'in internet sitesindeki sohbet içerikli yazıda, Ubuntu'nun daha hızlı ve bedava olmasının yanında haklayıcıların Linux'u hedef seçmedikleri için Windows'a göre daha güvenli olduğu belirtiliyor. Apple'dan duymaya alıştığımız, Windows'u kötüler konuşmaların Dell tarafından gelmesi Windows'u tedirgin edebilir.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun