Yaşam Tarzı 16 EYLÜL 2011 / 16:57

Windows 8 hataya pesimist yaklaşıyor

Microsoft’un beyaz atlı prensi Windows 8, efsanevi hata ekranında kullanıcıları yasa boğacak.Microsoft’un uzun süredir beklenen yeni penceresi, ‘kullanıcı deneyimi’ konusunda çağ atlayan(!) bir yaklaşımla geliyor. 'Blue Screen of Death' (BSoD) olarak adlandırılan, halk arasında kısaca ‘mavi ekran‘ denen moral bozucu hata ekranı bundan sonra kocaman bir ağlayan surat ile kullanıcıların karşısında olacak.

Windows 1.0 ile 1985 yılında hayatımıza giren mavi ekran, 80’li yılların necefli maşrapasına rakip olmanın yanı sıra, genellikle donanım kaynaklı sorunların yarattığı sistem çökmelerinde hatanın nedenlerini sıralama fonksiyonuna sahip. Çoğu kullanıcıya bir şey ifade etmeyen mavi ekran yazılarının yerine belirecek olan ‘ağlayan surat’ın, reset tuşuna basmadan önce kullanıcıya nasıl bir fayda sağlayacağı ise merak konusu.

[caption id="attachment_34690" align="alignleft" width="300" caption="Windows 8 ile gelen hata ekranı"][/caption]

Görünen o ki, Bill Gates’in sunumlarında bile kaçınılmaz hale gelen mavi ekranın daha sevimli hale getirilmesi çabaları, hata metinlerinin yerine ‘Bilgisayarınızın yeniden başlatılmaya ihtiyacı var‘ cümlesine destek olmaya çalışıyor.
YORUMLAR
Aslıhan 06 OCAK 2013 / 04:55 0 0
ÇOK ÜZGÜNMÜŞŞŞ :) :) :)
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun