Yaşam Tarzı 25 EKİM 2010 / 06:50

Windows 8'e daha en az iki yıl var

Microsoft resmi bloglarından birinde bir sonraki işletim sisteminin ne zaman geleceği belli oldu.

Microsoft resmi bloglarından birinde bir sonraki işletim sisteminin ne zaman geleceği belli oldu.


Microsoft, birinci yılında 240 milyon satan Windows 7’nin başarısını kutlarken, işletim sisteminin bir sonraki sürümü için hazırlıklara başladı bile.

Yeni sürümle ilgili söylentilerin kulağımıza geldiği şu günlerde Windows 8’in ne zaman piyasaya çıkacağı ile ilgili açık bir tarih verilmiyor. Ancak bir Microsoft çalışanının blogunda yazılara göre Windows 8'in hazır olmasına daha en az 2 yıl daha var.

Windows’ın yeni işletim sistemi hakkında gelecek planları pek açıklanmasa da, yeni sürüm hakkında edindiğimiz detaylar şöyle:

Windows 8’de Apple ve diğer mobil cihaz üreticileri gibi bir uygulama mağazası yer alacak. Yeni sürümle birlikte bilgisayarı başlatma süresinin daha hızlı olması planlanırken, bilgisayarın uyku modundan daha hızlı çıkması sağlanacak. Bununla birlikte güç verimliliğinin artması gibi konulara odaklanan Microsoft, bu sürümle fark yaratmak isteyen diğer bilgisayara üreticileri ile çalışmayı planlıyor.

Microsoft CEO’su Steve Ballmer ile yapılan bir röportajda yeni sürümün devrim niteliğinde olacağını açıklayan CEO, Windows 8’in kendileri için en riskli işletim sistemi olacağını dile getirmişti. Ancak CEO bu riski rakiplerden değil, bulut bilgi işlem teknolojisinin bu sürümde kullanılmasıyla oluşacak bir durum olduğunu vurgulamıştı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun