Yaşam Tarzı 30 NİSAN 2009 / 13:29

Windows 7 RC dokunulmaya hazır

Üstelik Türkçe de dokunabileceksiniz.

Üstelik Türkçe de dokunabileceksiniz.


 


Microsoft beklenen yeni işletim sistemi Windows 7'nin satış öncesi sürümü RC piyasaya sunuldu. Windows kullanıcıları, www.microsoft.com/windows7 web adresinden 5 Mayıs itibarı ile Windows 7 Release Candidate sürümünü indirebilecekler.


Microsoft Türkiye Genel Müdürü Çağlayan Arkan, Windows 7 RC hakkında şunları söyledi: "Windows 7 özellikle bütün dünyada merakla beklenen bir işletim sistemi olma özelliğini koruyor. Uzun soluklu araştırmalar, zorlu testler ve endüstri genelinde çok büyük bir işbirliği sonucunda ortaya çıkan Windows 7 RC, Microsoft'un bugüne kadar gerçekleştirmiş olduğu en büyük yatırımlardan biridir. Özellikle CIO'ların merakla bekledikleri bu Windows sürümü sadece bireylerin bilgisayar kullanım alışkanlıklarında çarpıcı bir değişim yaratmakla sınırlı kalmayacak, dokunmatik ekranları, güçlü sistem altyapısı ve yüksek performansı ile kurum ve kuruluşların bilgi teknolojilerine bakışını çok değiştirecek. Windows 7'yi daha iyi değerlendirebilmeniz için sizleri bu deneme sürümünü kullanmaya davet ediyorum".


Doğrudan Erişim teknolojisine sahip Windows 7 ise VPN ihtiyacını ortadan kaldırarak yöneticilerin işini kolaylaştırıyor. TamponBellek özelliği sayesinde bilgi işlem yöneticileri, Windows 7 ve Windows Server 2008R2 kullanarak belli departman çalışanlarının ağır dosyaları bilgisayarlarına daha hızlı indirebiliyor. Windows 7 eğlence anlayışını da değiştirecek. Kullanıcılar, cep telefonu, MP3-çalar benzeri taşınabilir medya cihazları, kamera ve yazıcılar gibi PC dışında kullandıkları tüm cihazlara Device Stage (Cihaz Platformu) adını taşıyan ve kullanımı kolay bir arayüzle bağlanabilecekler.


Windows 7 RC ile gelen ve Türk kullanıcılarını sevindirecek bir özellik de ilk kez bir Windows sürümünün RC seviyesine Türkçe desteği ile gelmesi. Dileyenler RC sürümünü Türkçe olarak da kurabilecekler. Ayrıca Türkçe kurulumla beraber gelen Türkiye fotoğraflarından oluşan masaüstü resimleri seti de güzel bir sürpriz olmuş.


 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun