Yaşam Tarzı 03 AĞUSTOS 2010 / 13:23

Windows 7 Pazar payında Vista'yı solladı

Netmarketshare.com verilerine göre geçen ay Windows 7'nin pazar payı Vista'yı geçti.

Netmarketshare.com verilerine göre geçen ay Windows 7'nin pazar payı Vista'yı geçti.


Üretime hazır sürümünün çıkışının üzerinden 1 yıl, piyasaya çıkışının üzerinden 9 ay geçmesine rağmen Microsoft'un çiçeği burnunda işletim sistemi Windows 7'nin Pazar payı, yılların işletim sistemi Windows Vista'yı solladı. Windows 7'nin lisans satışları Microsoft'un açıklamasına göre 175 milyonu geçerken, pazar payı yüzde 20 sınırına dayandı. Buna karşılık Vista'nın yüzde 20'lerde gezinen pazar payı düşüşünü sürdürüyor.

Sonuçları paylaşan Netmarketshare.com verilerine göre Microsoft'un işletim sistemleri, dünya genelinde yüzde 92'ye yaklaşan pazar payıyla halen ezici bir üstünlüğe sahip. Microsoft işletim sistemleri arasında halen en popüler olanı ise 2001'de piyasaya sürülen Windows XP. Windows 7'nin çıktığı dönemde yüzde 70'in üzerinde seyreden Windows XP'nin pazar payı, Windows 7'nin yükselişine rağmen yüzde 60'ın üzerinde.

Son durumu görmek için http://www.netmarketshare.com/operating-system-market-share.aspx?qprid=11&qpcustom=Windows+7,Windows+Vista&sample=33 adresine göz atabilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun