Yaşam Tarzı 05 MAYIS 2010 / 11:01

Windows 7'nin yükselişi sürüyor

Microsoft Windows 7 en çok kullanılan ikinci işletim sistemi haline geldi.

Microsoft Windows 7 en çok kullanılan ikinci işletim sistemi haline geldi.


İşletim sistemi konusunda en büyük pazar payına sahip şirket olan Microsoft, Linux gibi bağımsız yazılımların etkisiyle zor durumlar yaşıyor. Ancak Microsoft son işletim sistemi Windows 7 ile kan kaybını biraz olsun durdurmuş gibi görünüyor.

Windows 7 tarihteki en hızlı satılan işletim sistemi oldu. Sadece 7 ayda Windows Vista'nın satış rakamlarını geçerek en çok kullanılan işletim sistemleri sıralamasında ikinci sıraya yerleşti. Windows 7'nin pazar payı yüzde 14.8'e ulaştı. Yakında birinci sırada bulunan Windows XP'yi de geride bırakması beklenen sistem, Microsoft'un ürettiği en iyi işletim sistemi olarak görülüyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun