Yaşam Tarzı 28 ARALIK 2009 / 06:55

Windows 7'nin başarısı kurumsal pazarı hareketlendirdi

İşletim sisteminin düzgün çalıştığını görenler erteledikleri bilgisayar yatırımlarını gündeme alıyor.

İşletim sisteminin düzgün çalıştığını görenler erteledikleri bilgisayar yatırımlarını gündeme alıyor.


ChangeWave adlı araştırma şirketinin 1700 BT şirketi arasında yaptığı anket sonucunda yayınladığı rakamlar, Windows 7'nin başarısının kurumsal pazarın bilgisayar talebinde belirgin bir hareketliliğe yol açtığını ortaya koydu. Buna göre şirketlerin BT departmanlarında çalışanların yüzde 93'ü Microsoft'un yeni işletim sisteminin kendilerini tatmin ettiğini söylüyor. Bu da şimdiye dek ertelenen bilgisayar yatırımlarının yeniden gündeme alınmasına, hatta güncellemelerin hızlandırılmasına yol açıyor. Şirketlerin yüzde 10'u halihazırda Windows 7'li makineleri kullanmaya başladıklarını söylüyor.

Diğer yandan Windows'un başarısı Apple'ın hızlı yükselişine pek de gölge düşürmüşe benzemiyor. Ankete göre şirketlerin yüzde 10'u önümüzdeki çeyrekte Mac dizüstü satın almayı planlarken, yüzde 7'si de Mac masaüstü bilgisayarlara yatırım yapma hazırlığında. Bu oranlar düşük gibi görünse de, kurumsal alanda Apple için şimdiye kadar görülen en iyi rakamlar olduğuna dikkat çekiliyor.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun