Yaşam Tarzı 07 NİSAN 2010 / 08:59

Windows 7 kullanım oranı Vista'yı geçti

Yayınlanan istatistiklere göre, Windows 7 kullanım oranının yüzde 10'u aştığı belirlendi.

Yayınlanan istatistiklere göre, Windows 7 kullanım oranının yüzde 10'u aştığı belirlendi.


Windows 7, Vista'ya göre bir yıl önceden yüzde 10 kullanım oranına ulaştı. Tüm işletim sistemleri arasında en yaygın kullanım yüzde 64.5 ile hala Windows XP'de.

Ancak tüm bu gelişmelere rağmen Windows'un tüm işletim sistemleri pazarındaki payı yüzde 0.5'ini kaybederek yüzde 91.6'ya düştü. Linux kullanımının artması, bu düşüşte etkili olduğu söylenebilir. Tabi ki hala Windows, tüm işletim sistemi piyasasının en etkin oyuncusu.

Windows'u tedirgin eden bir başka konu ise; kullanıcıların hala Windows XP'de ısrar ederek, Windows 7'ye geçmemesi. Yüzde 65 kullanım oranına sahip XP eğer 3 sene içerisinde bu yaygınlığını Windows 7'ye devretmezse, Windows XP kullanıcıları için desteğini sürdürmek zorunda kalacak olan Microsoft'u zor günler bekleyebilir.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun