Yaşam Tarzı 24 NİSAN 2009 / 07:57

Windows 7 için ekonomik yaklaşımlar

Microsoft yeni Windows 7 işletim sisteminde alışılmadık bir yaklaşım sergileyecek.

Microsoft yeni Windows 7 işletim sisteminde alışılmadık bir yaklaşım sergileyecek.


Netbooklar yüzünden birçok şirket iş planlarını yeniden şekillendirmek zorunda kalıyor. Netbookların yayılımı ile Microsoft son çeyrekte Windows gelirinde yüzde sekiz düşüş yaşadı. Bu durum, sonbaharda piyasaya sürülmesi beklenen Windwos 7'nin çıkışında şirketi yeni eğilimlere itiyor. Microsoft, netbook sahiplerine Windows 7'nin "Starter" adı verilen uygun fiyatlı ve limitli özelliklere sahip versiyonu sunuyor. Windows 7'nin diğer versiyonlarında bulunan bazı grafik arabirim özellikleri Starter'da bulunmuyor.


Bu yazılımı kullanan müşteriler, aynı anda en fazla üç uygulama kullanmakla sınırlandırılacak. Diğer önemli özelliklerden faydalanmak için ödeme yapmaları ya da bir üst modele geçmeleri gerekecek. Bu strateji, Microsoft'un hem fiyatı hem kendisi hafif netbooklara verdiği bir cevap niteliği taşıyor. Netbookların Vista'dan ziyade Windows 7 ile daha uyumlu olması bekleniyor. Çünkü Vista, netbookların sunduğundan çok daha güçlü bir donanım gerektiriyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun