Yaşam Tarzı 18 NİSAN 2011 / 14:02

Wii'nin ilk Türkçe oyunu piyasaya çıkıyor

Takipçilerinin heyecanla beklediği animasyon filmi “Arabalar 2 (Cars 2)”, 2011 yazında vizyona giriyor. Oyunu ise Wii’de bir ilk olarak Türkçe sürümüyle Ağustos ayında raflarda olacak.2011 yazını canlandıracak olan video oyunu ‘Arabalar 2’, 20 farklı araba karakterinden seçim yapmanıza olanak tanıyor. Oyuncuların, uluslararası casus eğitim merkezi Chrome’da casusluğu en iyi şekilde başarmak için eğitim göreceği oyunda, birçok yeni ve yüksek teknolojili aksesuarlar ve adrenalin dolu yarışlar yer alıyor.

Oyunu çok beğenilen ‘Toy Story 3: The Video Game’ oyununu geliştiren Avalanche Software, hazırlıyor. Avalanche Software, oyunu geliştirirken filmde yer alan mizah ve karakterler ile ilgili ayrıntıları Pixar'da yer alan sanatçılar ile beraber çalışarak hayata geçiriyor. Birçok platformda oynanabilecek oyunun Wii versiyonunun en büyük özelliği tamamıyla Türkçe olması. Oyunun içindeki seslendirmeler, yazılar, oyunun kullanım kitapçığı ve kapağına kadar tamamen Türkçeleştirilmiş olarak kullanıcılara sunulacak.

Geçtiğimiz aylarda Crysis 2 ve Killzone 3 oyunları da PlayStation konsolları için Atilla Olgaç ve Hazım Körmükçü'nün sesleriyle Türkçe olarak piyasaya sürülmüştü. Temennimiz bu yönde çalışmaların artması ve Türkçe içeriğin daha yaygın hale gelmesidir.

Cars 2 filminin fragmanını aşağıda bulabilirsiniz.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=oFTfAdauCOo[/youtube]
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun