Yaşam Tarzı 03 NİSAN 2012 / 15:14

Vodafone bulut hizmetini başlattı

Vodafone, düzenlediği bir toplantıyla İş Ortağım hizmetleri altında başlattığı “Kırmızı Bulut” servisini tanıttı.Bulut bilgi işlem altyapısının yararları görülmeye başladıkça mobil operatörler de kurumsal hizmetleri arasında bu konuya yer veriyor. Son olarak Vodafone, kurumsal hizmetlerini bir araya toplayan İş Ortağım hizmeti altında başlattığı bulut servisini İstanbul’daki merkez binasında düzenlediği bir basın toplantısıyla tanıttı.

Açılış konuşması Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray tarafından yapılan toplantıda ayrıca; Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Phil Patel, Vodafone Grubu Kurumsal Ürün ve Hizmetleri Direktörü Scott Petty de hazır bulundu. Ayrıca servisin sunulmasında katma değer ortaya koyan işortağı Microsoft’un Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen’in de konuşmacılar arasında yer aldığı toplantıda servisin cevap verdiği ihtiyaçlara ve KOBİ alanındaki beklentilere yer verildi.

Rekabette bulut farkı
Serpil Timuray, rekabet koşularının ve sınırlarının yeniden tanımlarak küresel bir arenaya taşındığı, müşterilerin bilinçlenerek kalite çıtasının ve maliyetlerin giderek arttığı bir ortamda, KOBİ’lerin sürdürülebilir büyüme için bir dönüşüm döneminde olduğunu hatırlatarak şunları söyledi: “İş Ortağım Programımız kapsamında, KOBİ’lerimize çok güçlü bir destek sağlamak üzere büyük bir adım atıyoruz. Bu alandaki global tecrübemiz ile Oksijen AR-GE şirketimizin yerel innovasyon kabiliyetimizi birleştirdiğimiz, konusunda uzman iş ortaklarımızla pekiştirdiğimiz, “Vodafone İşOrtağım Kırmızı Bulut”u KOBI’lerimizin hizmetine sunuyoruz."

Vodafone'un KOBİ'lere verdiği büyük önemi vurgulayan Timuray ayrıca, Vodafone İş Ortağım Kırmızı Bulut çözümlerini hizmete sunarken BT ve veri merkezlerine yaptıkları 120 milyon TL yatırım ile desteklediklerinin de altını çizdi.‘Yüzde 95’e varan tasarruf’ vaat ettiKOBİ’lere verimlilik ve rekabet gücü kazandıran, iş yapış şekillerini uçtan uca değiştiren yepyeni bir iş modeli sunduklarını dile getiren Timuray, “Vodafone İş Ortağım Kırmızı Bulut ile KOBİ’lerimiz Türkiye'de ve dünyadaki yeni nesil teknolojilere yüksek BT sistem veya altyapı yatırımı yapmadan erişecek ve bu sayede yüzde 95’lere varan tasarruf olanağı elde edecek. Teknolojiye eşit erişim hakkı elde ederek kendilerinden daha büyük ölçekteki şirketlerle etkin bir şekilde rekabet edebilecek olan KOBİ’lerimizin ekonomimizde daha etkin söz sahibi olmasını istiyoruz" dedi.

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Phil Patel ise Vodafone olarak bulut bilişim teknolojilerinin sunduğu müthiş potansiyelin kurumsal müşterileri için erişilebilir olmasına çalıştıklarını kaydetti ve şunları söyledi: "Vodafone İş Ortağım Kırmızı Bulut Çözümleri paketimizi oluştururken, başta tüm küçük ve orta ölçekli kurumlarımızın ihtiyaçlarını doğru anlamak ve onlara değer katacak yenilikçi çözümler sunmak için kapsamlı bir çalışma yaptık.”
Vodafone İş Ortağım Kırmızı Bulut neleri kapsar?

Şirketlerin daha akıllı teknolojilerden faydalanarak iş yapmalarına imkân sağlayan İş Ortağım Kırmızı Bulut; e-posta ve web çözümleri, iş yönetimi çözümleri ve bilgi güvenliği çözümleri ile geniş kapsamlı bir hizmet paketi sunuyor. Vodafone Grubu’nun küresel çapta yaptığı araştırma, KOBİ’lerin yüzde 17’sinin halihazırda tüm IT ve iletişim süreçlerini bulut üzerinden yönettiklerini; bu oranın önümüzdeki yıl içinde yüzde 44’e, 3 yıl içinde ise yüzde 72’ye yükseleceğini ortaya koyuyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun