Yaşam Tarzı 19 NİSAN 2010 / 11:31

Virüs kapmışlara güncelleme işlemiyor

Windows, XP işletim sisteminin güncelleştirmelerinin yapılamadığını açıkladı.

Windows, XP işletim sisteminin güncelleştirmelerinin yapılamadığını açıkladı.


Windows XP'nin bazı son güvenlik güncelleştirmeleri önceden kapılan sinsi bir malware yüzünden işletim sistemlerine yüklenemiyor.

Microsoft'tan gelen açıklamaya göre, Şubat ayında güncelleme sorunları Alureon isimli rootkit çakışması yüzünden gerçekleşmişti. Sonraki güncelleştirmelerin de halen Alueron rootkit bulunduran bilgisayarlarda yüklenememiş olabileceği bildirildi.

Alureon kullanıcıların isim, şifre ve kredi kartı numaraları gibi kişisel bilgilerini sızdırabiliyor. Ayrıca saldırıcılara da makineleri savunmasız yakalama şansı sağlıyor. 2008'de ortaya çıkan virüs, birçok internet sitesinden bulaşabiliyor.

Güncellemelerin yüklenmesinden sorun yaşayan kullanıcıların mutlaka virüs programlarını kullanması gerektiğini vurgulayan Microsoft, ardından tüm güncelleştirmelerin yapılması gerektiğini belirtti.

Bu tür virüslerden kurtulabilmek için AVG, Avira, F-Secure - Blacklight, McAfee, Panda, Sophos, Trend Micro gibi programlar kullanılabilir.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun