Yaşam Tarzı 21 ARALIK 2012 / 15:58

Valve, Steambox'ı 2013'ün ilk çeyreğinde piyasaya sürüyor

Valve, uzun süredir konuşulan oyun konsolu projesini hayata geçirmeye hazırlanıyor. Linux işletim sistemine sahip olacak konsolun, PlayStation 4 ve XboX 720’ye rakip olması bekleniyor. 2013’ün ilk çeyreğinde piyasaya sürülmesi beklenen konsol, Linux işletim sistemiyle çalışacak. Steambox adını taşıyacak oyun konsolu, Nvidia grafik birimine sahip. Valve, Steam üzerindeki oyunların yarısından çoğunu Linux uyumlu hale getirerek, yılın ilk çeyreğinde piyasaya sürülecek oyun konsolu için sağlam bir hazırlık aşamasına girdi.

Diğer yandan Valve’in Steam projesinin başarısını gören Microsoft, Windows 8 ile beraber hayata geçirdiği uygulama mağazasında kendi oyunlarını satmaya hazırlanıyor. Her ne kadar bu haber Valve için sıkıntı yaratacak gibi dursa da, şirketin konsol projesiyle birlikte bu durumu dengeleyeceğini söyleyebiliriz.Steam indirimleri başladı

Valve’in her yıl gerçekleştirdiği yeni yıl indirimleri başladı. Steam, içerisinde Prince of Persia ve Batman Arkham City gibi oyunlarda yüzde 75’e varan indirime gitti. Bunun yanı sıra birçok oyun serisi paket halinde indirimli fiyatlarıyla satın alınabilirken, oyunseverler bu oyunları teker teker de satın alabilecekler.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun