Yaşam Tarzı 27 TEMMUZ 2011 / 17:37

Uygulamalar 29 milyar dolara koşuyor

Mobil uygulama pazarı 29 milyar dolara koşuyor

Akıllı telefon çağının yükselen yıldızı uygulama pazarı 2015 yılında 29 milyar dolar seviyesinin üzerine çıkacak.Akıllı telefon dendiğinde donanımdan bile önce akla gelen uygulamalar, bugün hızlı yükselişini sürdürürken pazar araştırmaları bu alanda önümüzdeki yıllarda büyük sıçralamalar olacağını gösteriyor.

Android, iOS, BlackBerry ve Windows’un paylaştığı mobil işletim sistemi pastasının en önemli unsuru olan uygulamalar şimdiden başlı başına bir pazar yaratmışken, 2015 yılına gelindiğinde bu pazarın 29 milyar doları aşacağı öngörülüyor.

In-Stat analistlerinden Amy Cravens pazarda fiyatlandırma konusunda büyük bir baskı bulunduğunu ve pazarın yeni gelir modellerini beraberinde getiren bedava uygulamalara doğru kaydığını belirtiyor. Cravens’a göre iPhone’un çıkışıyla beraber büyümede hız kazanan pazar artık geliştiricilerin ve uygulama merkezlerinin desteğiyle yeni fikirler üretmeli.

Ayrıca Cravens, 2015 yılında uygulama indirme sayısının 48 milyarın üzerine çıkacağını ve bugün tüm telefonlar içerisinde yüzde 23’lük bir paya sahip olan akıllı telefonların 2015 yılında yüzde 45’lik bir paya sahip olacağını belirtiyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun