Yaşam Tarzı 01 TEMMUZ 2011 / 10:35

Uçakta ikram olarak Chromebook veriliyor

Uçak yolculuklarında bazen yastık bile isteyemediğimiz zamanlara nazire yapan Virgin America, yolcularının canı sıkılmasın diye Chromebook veriyor. Hemen hatırlatalım, uçaklarda WiFi ile internet de bulunuyor.Google’ın Chrome işletim sistemi barındıran ucuz dizüstü bilgisayarları projesinden söz etmiştik. Web tabanlı işletim sistemi Chrome ile çalışan ve sadece internet üzerindeki uygulamaları kullanıcısına sunan bilgisayar uçakta yolculara ikram edilecek.

Virgin America’nın uçaklara WiFi koyarak internet servisi vermeye başlamasının ardından Google’la anlaştı. Şirket, Chromebook’un tanıtım ve yaygınlaşma ihtiyacıyla kendi WiFi kampanyasının tanıtımını gerçekleştiriyor.

1 Temmuz ile 30 Eylül arasında Virgin America ile San Francisco’dan Bostan, Chicago ya da Dallas’a uçan yolcular Chromebook sahibi olabilecek.

Bu sayede yolcular uçakta internet hizmetini yeni Chromebook’lar üzerinden deneyebiliyor. Virgin America daha önce de Foursquare’in uçak oyununa ev sahipliği yapmıştı. (Ed: THY’den de benzer çalışmaları görmeyi isteriz.)

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun