Yaşam Tarzı 01 TEMMUZ 2011 / 10:35

Uçakta ikram olarak Chromebook veriliyor

Uçak yolculuklarında bazen yastık bile isteyemediğimiz zamanlara nazire yapan Virgin America, yolcularının canı sıkılmasın diye Chromebook veriyor. Hemen hatırlatalım, uçaklarda WiFi ile internet de bulunuyor.Google’ın Chrome işletim sistemi barındıran ucuz dizüstü bilgisayarları projesinden söz etmiştik. Web tabanlı işletim sistemi Chrome ile çalışan ve sadece internet üzerindeki uygulamaları kullanıcısına sunan bilgisayar uçakta yolculara ikram edilecek.

Virgin America’nın uçaklara WiFi koyarak internet servisi vermeye başlamasının ardından Google’la anlaştı. Şirket, Chromebook’un tanıtım ve yaygınlaşma ihtiyacıyla kendi WiFi kampanyasının tanıtımını gerçekleştiriyor.

1 Temmuz ile 30 Eylül arasında Virgin America ile San Francisco’dan Bostan, Chicago ya da Dallas’a uçan yolcular Chromebook sahibi olabilecek.

Bu sayede yolcular uçakta internet hizmetini yeni Chromebook’lar üzerinden deneyebiliyor. Virgin America daha önce de Foursquare’in uçak oyununa ev sahipliği yapmıştı. (Ed: THY’den de benzer çalışmaları görmeyi isteriz.)