Yaşam Tarzı 17 MAYIS 2011 / 11:08

Uçakla giderken uzay mekiğini fotoğrafladı, meşhur oldu

Uçakla giderken uzay mekiğini fotoğrafladı, meşhur oldu

Şimdi herkes Uzay Mekiği Endeavour'un son fırlatılışına dair uçaktan çekilen bu fotoğrafı konuşuyor. ABC, BBC ve CNBC gibi yayınlar fotoğrafı çeken kişinin peşinden koşuyor.

[caption id="attachment_26144" align="alignnone" width="455" caption="Fotoğrafın üzerine tıklayarak daha büyük halini görebilirsiniz."][/caption]

Amerika'da New York City'den bindiği uçakla Palm Beach'teki ailesini ziyarete giden Stefanie Gordon'un uçakta giderken çektiği Uzay Mekiği Endeavour'un son kalkışına dair fotoğraflar, son zamanların en çok konuşulan fotoğrafları arasında yer aldı. Twitpic sitesinde yer alan fotoğraf artık neredeyse Hudson Nehri'ne inen uçağın fotoğrafı kadar popüler.

Olay, Gordon'un pilotun yolculara uçuş rotası üzerinde Endeavour'un son uçuşuna dair bir sürprizle karşılaşabilecekleri konusunda yaptığı duyuruyu dikkate almasıyla gerçekleşti. Yaklaşık 10 bin metrede uçarken bu tarihi ana ve harika görüntüye şahit olan, bununla da kalmayıp birkaç fotoğrafını ve videosunu çeken Gordon uçak indiğinde bunu yaklaşık 1.800 takipçisinin olduğu Twitter hesabıyla paylaştı. Görünüşe göre bu anı fotoğraflayan tek kişi Gordon değil, ama tek paylaşan Gordon oldu.

Gordon, fotoğrafları paylaşmasından birkaç saat sonra ABC, BBC, CNBC gibi yayın kuruluşlarından telefon yağmaya başladığını söylüyor. Tabii bu arada takipçilerinde de önemli bir artış gerçekleşmiş. Halihazırda iş arayan Gordon da bu fırsat üzerine hemen LinkedIn'de yer alan özgeçmişini yeni takipçileriyle paylaşmış.

Bakalım buradan kendisine bir ekmek çıkacak mı. Fotoğraflara yakından bakmak için Stefanie'nin twitter hesabına bu adresten ulaşabilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun