Yaşam Tarzı 20 NİSAN 2011 / 15:37

Twitter'da çok konuşan ilişkiyi tez tüketiyor

Twitter'da çok konuşan ilişkiyi tez tüketiyor

OkCupid'in araştırmasına göre kısa kısa konuşmak, kısa ilişkileri de beraberinde getiriyor. Ama sıkı durun, devamı da var!Online sevgili bulma sitesi OkCupid, site üyelerinin davranışlarını takip ederek çıkardığı sonuçlara göre aktif Twitter kullanıcılarının uzun soluklu ilişki kurmakta zorlandığını açıkladı. Üstelik siteeki 833 bin 987 üye arasında yapılan araştırmaya göre aktif Twitter kullanıcısının yaşı ilerledikçe, ilişki daha da kısalıyor.

Biraz da rakam verelim. 18 yaşındaki üyelerin ortalama birliktelik süresi 9,5 ay iken, aktif Twitter kullananlarda bu 9 ay (ed: 9 ile 9,5 ay arası? hmm...). 50 yaşındaki ortalama ilişki süresi de 17 ayken, aktif Twitter kullanıcıları arasında süre 15 ay.

Araştırmanın bir diğer ilginç sonucu da Twitter'ı aktif olarak kullananların ortalamaya göre daha sık mastürbasyon yapmaya meyilli olduğu. Sizin anlayacağınız sosyal medyada kendinize dair düşündüğünüzden çok daha fazla iz bırakıyorsunuz derken şaka yapmıyoruz.

OkCupid'in yaptığı araştırmanın ortaya koyduğu seks yaşamına dair diğer ilginç bulgular için http://blog.okcupid.com/index.php/10-charts-about-sex/ adresini ziyaret edebilirsiniz.
ETİKETLER : Twitter
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun