Yaşam Tarzı 29 ARALIK 2011 / 16:50

Twitter’ın fendi Facebook’u mu yendi?

Twitter medyada daha fazla yer almış

Facebook kullanıcı sayısında kendi rekorlarını kıradursun, Twitter  ‘medyada edindiği yer’ ile övünüyor.Her ne kadar elma-armut ilişkisinden dolayı karşılaştırma yapmanın doğru olmadığı vurgulansa da, haber kaynakları Facebook ve Twitter arasında yapay bir rekabet yaratmaktan zevk alıyor.

HighBeam Resaerch tarafından yapılan bir araştırmaya göre Twitter 2011 yılında medyada Facebook’tan daha fazla yer aldı. Sosyal ağları konu alan araştırmanın sonuçlarına göre dünya medyasında Twitter yüzde 50 oranında yer edinirken, Facebook yüzde 45’lik dilimde yer aldı. Diğer ağlar ise yüzde 5’i paylaştı.

(Ed: Anlık durum paylaşımı ilkesine dayanan Twitter ile sanal bir kişilik oluşturduğumuz Facebook’u karşılaştırmak çok yanlış. Dolayısıyla bu rakamlara bakarak Twitter’ın Facebook’tan daha popüler hale geldiğini veya daha çok kullanıldığını söylemek imkânsız.)
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun