Yaşam Tarzı 09 OCAK 2012 / 12:14

Twilight’ın yapımcısı 400 milyon dolara satılıyor

Twilight’ın yapımcısı 400 milyon dolara satılıyor

Mad Men gibi önemli dizilerin yapımcısı Lions Gate’in Summit Entertainment’ı satın almak için 400 milyon dolara anlaştığı bildirildi.

Twilight filmleriyle önemli bir başarı elde eden Summit Entertainment, Hollywood devi tarafından satın alınmaya hazırlanıyor. Bu hafta içinde sonuçlanması beklenen anlaşmanın 400 milyon dolara gerçekleşeceği bilgisi verildi.

Summit’in yapacağı filmlere bağladığı 300 milyon dolarlık teminatı bulunuyor. Satın almayla birlikte borçların doğrudan ödenmesi hedefleniyor.

Anlaşma, Hollywood’taki en büyük stüdyolardan birinin oluşmasını sağlarken, Twilight serisi ile “The Hunger Games” gibi diğer popüler gençlik filmlerinin de tek bir çatı altında toplanmasını sağlayacak.

Satın almayla en kârlı çıkanlarınsa Summit yöneticileri olduğu düşünülebilir. Satın alma, şirketin yüzde 30’una sahip eş başkanlar Rob Friedman ve Patrick Wachsberger’in yanı sıra büyük hissedar Suhail Rizvi’nin borç yükünden kurtularak para kazanması anlamına geliyor.

Lions Gate’in MadMen, Weeds, Nurse Jackie gibi önemli dizilerin de yapımcısılığını üstlendiğini hatırlatalım.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun