Yaşam Tarzı 29 NİSAN 2011 / 13:52

Turkcell iPad dergiciliği işine giriyor

Turkcell, iPad kullanıcıları için Türkiye’nin ilk interaktif dijital dergi platformu Turkcell Dergilik uygulamasını geliştirdiğini açıkladı. Uygulama AppStore'dan ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Platformda ilk aşamada yerli yayın kuruluşlarının dergileri bulunabilecek. Ayrıca dergilerin güncel yayınına ulaşılabildiği gibi arşivlerine de girilebilecek.

Uygulamada yer alan dergilerde 360 derece gezilebilen fotoğraflar, hareket eden sayfalar, 3 boyutlu fotoğraf ve videolar gibi interaktif özellikler bulunduğu bildirildi. Bunun yanında okunan sayfalar e-posta ya da Facebook aracılığı ile paylaşılabiliyor.

Turkcell Dergilik uygulamasını, operatör tercihi fark etmeksizin, tüm iPad kullanıcıları App Store’dan ücretsiz olarak indirebiliyor. Uygulama içindeki dergiler ise deneme süresi boyunca ücretsiz olarak sunuluyor.

Dergiler iPad hafızasına kaydedildiği için bir kez indirildikten sonra internet bağlantısına ihtiyaç duymadan okunabiliyor. Bu özellik bir süre sonra iPad hafızasında şişkinlik yaratabilir. Bununla ilgili bir çözümden bahsedilmiyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun