Yaşam Tarzı 29 NİSAN 2011 / 13:52

Turkcell iPad dergiciliği işine giriyor

Turkcell, iPad kullanıcıları için Türkiye’nin ilk interaktif dijital dergi platformu Turkcell Dergilik uygulamasını geliştirdiğini açıkladı. Uygulama AppStore'dan ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Platformda ilk aşamada yerli yayın kuruluşlarının dergileri bulunabilecek. Ayrıca dergilerin güncel yayınına ulaşılabildiği gibi arşivlerine de girilebilecek.

Uygulamada yer alan dergilerde 360 derece gezilebilen fotoğraflar, hareket eden sayfalar, 3 boyutlu fotoğraf ve videolar gibi interaktif özellikler bulunduğu bildirildi. Bunun yanında okunan sayfalar e-posta ya da Facebook aracılığı ile paylaşılabiliyor.

Turkcell Dergilik uygulamasını, operatör tercihi fark etmeksizin, tüm iPad kullanıcıları App Store’dan ücretsiz olarak indirebiliyor. Uygulama içindeki dergiler ise deneme süresi boyunca ücretsiz olarak sunuluyor.

Dergiler iPad hafızasına kaydedildiği için bir kez indirildikten sonra internet bağlantısına ihtiyaç duymadan okunabiliyor. Bu özellik bir süre sonra iPad hafızasında şişkinlik yaratabilir. Bununla ilgili bir çözümden bahsedilmiyor.