Yaşam Tarzı 23 KASIM 2010 / 07:03

Türkçe klavye iPad'de

iOS 4.2 iPad'e büyük değişiklikler getiriyor.

iOS 4.2 iPad'e büyük değişiklikler getiriyor.


Apple'dan gelen açıklamaya göre, iOS 4.2 şu anda indirilebilir durumda. Yeni işletim sisteminde onlarca yeni özellikle birlikte Türkiye'deki iPad kullanıcılarının merakla beklediği Türkçe klavye de yer alıyor.

Özellikle iPad'de geliştirilen özellikler dikkat çekiyor. Tablet bilgisayar, çoklugörev özelliğinin gelmesiyle aynı anda birçok programı açabiliyor, aralarında geçiş yapabiliyor. Bu sırada herhangi bir performans ya da fazladan enerji kaybı yaşanmıyor.

Getirilen yeni özellikle uygulamalar tutup çekilerek dosyalara taşınarak düzenlenebiliyor. Artık iPad üzerinde klasörler dönemi başlıyor.

Game Center sayesinde iPad, iPhone ve iPod touch kullanıcıları birbirleriyle oyun oynayabiliyor, skorları ve daha önce yaptıklarını arkadaşlarıyla paylaşabiliyor. AirPlay de cihazlardaki içeriği henüz ülkemizde olmayan Apple TV'ye taşıyabiliyor.

Find My iPhone (iPad ya da iPod) uygulaması bedava!

Apple, Find My iPhone uygulamasını da iOS 4.2'de ücretsiz olarak sunuyor. Bu uygulama daha önce MobileMe adıyla kısıtlı ve ücretli olarak sunuluyordu. Find My iPhone, kullanıcıların harita üzerinde kendilerini işaretleyebilmelerini sağlıyor.

Yeni işletim sistemi için cihazını bilgisayara bağlayarak iTunes üzerindeki yönergeleri uygulamak yeterli olacak. Ayrıntılı bilgi için http://www.apple.com/ios/ adresini kullanabilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun