Yaşam Tarzı 15 HAZİRAN 2011 / 16:16

Türk insanı video meraklısı

Türk insanı videoda Almanya ve İngiltere ile yarışıyor

20 milyonu aşkın kişinin çevrimiçi video izleme süresi ortalama 18,7 saat olarak ölçüldü. Dijital ölçüm servisi Comscore tarafından bugün yayınlanan ve Avrupa bölgesindeki ‘çevrimiçi video izleme’ alışkanlıklarını değerlendiren rapora göre sırasıyla; Almanya, Türkiye ve İngiltere ilk üçte yer aldı.

Nisan ayındaki sonuçlara göre 45 milyon tekil izleyiciye sahip Almanya’da kişi başı izlenen ortalama video sayısı 187 ve kişi başı izleme süresi 19,6 saat. İkinci sırada gelen ve 20,7 milyon izleyici bulunan Türkiye’de ortalama video sayısı 169, kişi başı ortalama izleme süresi ise 18,7 saat.

Listenin üçüncü sırasında ise İngiltere yer alıyor. Ada ülkesinde kişi başı 166 video izlenirken, yine kişi başı 17 saat izleme süresi ölçüldü.

Avrupa genelinde çevrimiçi video kaynağı olarak YouTube başta olmak üzere Google sitelerinin ağırlığı çok fazla. Türkiye ele alındığında ise Facebok videoları en büyük kaynak olarak göze çarpıyor. İngiltere’de ise BBC ve Vevo ön plana çıkan video kaynaklarından.

(ed: Geniş bant internet hizmetlerinin artması ve video servislerinin çoğalması, günün büyük bölümünü bilgisayar başında geçirenlerin TV’nin yerini alacak bir zaman öldürücü aramasıyla birleşince ortaya çıkan doğal bir sonuç.)
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun