Yaşam Tarzı 05 OCAK 2012 / 11:04

TÜDOF yönetimi ilk toplantısını yaptı

TÜDOF yönetimi ilk toplantısını yaptı

Gençlik ve spor alanında kurulan, alanında dünyanın ilk ve tek, Türkiye’nin 61’inci federasyonu Türkiye Dijital Oyunlar Federasyonu’nun (TÜDOF) Yönetim Kurulu, 14 Aralık 2011 tarihli Bakanlık oluru ile resmen oluşturuldu.Mevlüt Dinç’in başkanlığında 29 Aralık 2011 tarihinde gerçekleştirilen ilk toplantıda federasyonun 2012 yılı planları ele alındı.

Türkiye’de dijital oyunlar endüstrisinin gelişimine katkıda bulunmak, bu alanda yer alan oyuncular, oyun geliştiriciler, yayıncılar, dağıtıcılar, internet kafeler, üniversiteler ve medya gibi tüm paydaşların işbirliği ve ortak çalışması temelinde, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü’ne bağlı olarak kurulan TÜDOF’un Yönetim Kurulu, böylece çalışmalarını da başlatmış oldu.

İkinci toplantının da, tüm sektör paydaşlarının ve ilgili kamu kurum ve kuruluşları temsilcilerinin katılımı ile, kısa bir süre içinde yapılması hedefleniyor. Zira TÜDOF’u yoğun bir gündem bekliyor. Elektronik sporlarla ilgili yapısal düzenlemeler, oyunların derecelendirilmeleri ve sınıflandırılmaları, aileleri ve gençleri dijital oyunlarla ilgili bilgilendirmek ve bilinçlendirmek doğrultusunda çeşitli uygulamalar, internet kafelere destek amaçlı projelerin yanında, diğer federasyonlarla işbirliği projeleri de, 2012 yılında Federasyon’un üzerinde yoğun bir mesai harcayacağı temel başlıklar.