Yaşam Tarzı 05 OCAK 2012 / 11:04

TÜDOF yönetimi ilk toplantısını yaptı

TÜDOF yönetimi ilk toplantısını yaptı

Gençlik ve spor alanında kurulan, alanında dünyanın ilk ve tek, Türkiye’nin 61’inci federasyonu Türkiye Dijital Oyunlar Federasyonu’nun (TÜDOF) Yönetim Kurulu, 14 Aralık 2011 tarihli Bakanlık oluru ile resmen oluşturuldu.Mevlüt Dinç’in başkanlığında 29 Aralık 2011 tarihinde gerçekleştirilen ilk toplantıda federasyonun 2012 yılı planları ele alındı.

Türkiye’de dijital oyunlar endüstrisinin gelişimine katkıda bulunmak, bu alanda yer alan oyuncular, oyun geliştiriciler, yayıncılar, dağıtıcılar, internet kafeler, üniversiteler ve medya gibi tüm paydaşların işbirliği ve ortak çalışması temelinde, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü’ne bağlı olarak kurulan TÜDOF’un Yönetim Kurulu, böylece çalışmalarını da başlatmış oldu.

İkinci toplantının da, tüm sektör paydaşlarının ve ilgili kamu kurum ve kuruluşları temsilcilerinin katılımı ile, kısa bir süre içinde yapılması hedefleniyor. Zira TÜDOF’u yoğun bir gündem bekliyor. Elektronik sporlarla ilgili yapısal düzenlemeler, oyunların derecelendirilmeleri ve sınıflandırılmaları, aileleri ve gençleri dijital oyunlarla ilgili bilgilendirmek ve bilinçlendirmek doğrultusunda çeşitli uygulamalar, internet kafelere destek amaçlı projelerin yanında, diğer federasyonlarla işbirliği projeleri de, 2012 yılında Federasyon’un üzerinde yoğun bir mesai harcayacağı temel başlıklar.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun