Yaşam Tarzı 17 MART 2011 / 16:19

TTNET Playstore, Crysis 2'nin Türkiye tanıtımı eşliğinde hizmete sunuldu

TTNET, oyun tutkunlarını hedefleyen yeni dijital oyun dağıtım noktası Playstore’u Türk oyunseverlerin hizmetine sundu. Playstore’un açılışı, efsane oyun Crysis’in devam niteliğindeki yeni oyunu Crysis 2’nin Türkiye lansmanıyla birlikte gerçekleştirildi.TTNET, bu hamlesiyle yurtdışındaki Steam benzeri bir platform ortaya koymuş oldu. TTNET müşterileri, bu platform üzerinden oyunu satın alıp indirerek dilerlerse faturaları üzerinden taksitle, dilerlerse mobil ödeme veya kredi kartıyla sunulan oyunlara sahip olabilecekler.

TTNET’in yeni oyun platformu Playstore’un detaylarının ve TTNET’in Türkiye oyun pazarındaki yeni hedeflerinin paylaşıldığı basın toplantısı, TTNET Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı İlker Koçak ile TTNET Ürün Geliştirme Direktörü Gültekin Keskin’in ev sahipliğinde, Crytek Kurucu Ortakları Avni Yerli ve Faruk Yerli’nin katılımıyla düzenlendi. Playstore’un açılışı, bütün dünyada büyük yankı uyandıran efsane oyun Crysis’in devam niteliğindeki yeni oyunu Crysis 2’nin Türkiye tanıtımıyla birlikte gerçekleştirildi.Türkiye oyun pazarı katlanarak büyüyecekToplantıda konuşan TTNET Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı İlker Koçak, dijital eğlence sektörünün hızla büyüyen, dinamik bir sektör olduğunu, Amerika'da eğlence için harcanan paranın dörtte birinin oyun endüstrisine akmaya başladığını söyledi. Bu eğilimde dijital oyun dağıtım modellerinin önemli bir yere sahip olduğuna değinen Koçak, “2015 yılında 1 milyara yakın oyunun dijital yollarla dağıtılacağı öngörülüyor. Türkiye’deki oyun pazarının ise mevcut potansiyel göz önüne alınarak önümüzdeki yıllarda dünya oyun pazarındaki öneminin artacağını söyleyebiliriz. Biz de şimdiden bu alanda yer almak ve pazarı büyütmek istiyoruz” dedi.Playstore’la oyunlara, dünya ile aynı anda ulaşılacakYeni oyun platformu Playstore hakkında bilgi veren TTNET Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı İlker Koçak, şunları söyledi:“Playstore platformu ile genellikle yaşları 12 – 35 arasında değişen, çoğunluğu erkeklerden oluşan, teknolojiyi ve her türlü gelişmeyi çok yakından takip eden oyuncu kitlesine ulaşmayı hedefliyoruz. Hizmete sunduğumuz Playstore ile Türk oyunseverler, yeni çıkan oyunlara dünya ile aynı anda ulaşacak, dünya çapında kabul görmüş dijital indirme teknolojisiyle indirip oynayabilecekler. Üstelik oyunlara avantajlı fiyatlar ve farklı ödeme kanallarını kullanarak sahip olabilecekler. Hedefimiz, hangi yayıncının olursa olsun, güncel olarak dünyada bulunabilecek tüm oyun içeriğinin bulunabileceği bir platform oluşturmak. Hedefimiz 2011 sonuna kadar oyunculara yüzlerce oyunluk dev bir katalog sunmak.”

Crysis 2'nin yaratıcı Giresunlu kardeşler sahne aldıToplantıya katılan Crysis efsanesinin yaratıcısı Crytek şirketinin Kurucu Ortağı Avni Yerli, Crytek’in TTNET ile işbirliğinin Crysis 2 ile başladığını belirterek “Bu tür işbirlikleri Türk oyun sektörünün gelişmesi açısından büyük önem arz ediyor. Crytek olarak bizim de bu sürece katkıda bulunuyor olmamız gurur verici” dedi.Avrupa’nın en büyük bağımsız oyun stüdyosuna sahip Yerli kardeşlerin şirketi Crytek, dünya çapında 7 stüdyoda 40 ülkede 650’den fazla çalışana sahip . Giresunlu bir ailenin üç oğlu olan Avni, Faruk ve Cevat Yerli, Almanya’da kurdukları Crytek isimli şirketle, tüm dünyada milyonlarca satan bilgisayar oyunları yaratıyorlar.Crysis 2, TTNET müşterilerine 59,95 TL fiyat avantajıyla sunuluyorTTNET müşterileri, 59,95 TL tek ödeme veya aylık 4,99 TL ile 12 taksitle ödeme imkanı ile çok avantajlı fiyatlarla Crysis 2’ye sahip olabilecekler. TTNET müşterisi olmayan kullanıcılar da Mobil Ödeme ve Kredi Kartı ile ödeme yaparak 65 TL’ye oyunu satın alabilecekler. Bu platform haricinde oyunun normal piyasa fiyatının 80 TL olacağı belirtiliyor.Merakla beklenen Crysis 2 oyununun tanıtım videosunu aşağıda bulabilirsiniz.[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=h35EEohMEoU[/youtube]BTNet.com.tr özel:

Toplantıda başka neler oldu, neler konuşuldu?Toplantının en ilginç anlarından biri, Crysis 2'nin Türkçe dublajının yer aldığı ilk görüntülerin paylaşıldığı anlardı. Yerli kardeşler, Türkiye'deki oyunculara verdikleri değerin bir göstergesi olarak oyunun tüm dublajıyla Türkiye'de Türkçe olarak yayınlanacağının müjdesini verdiler. Oyunun başlangıcında biraz Elazığ şivesi ağırlığını hissettirse de, son zamanlarda daha çok oyunun seslendirmesine kadar Türkçe olarak piyasaya çıkması herkesi olduğu kadar bizi de memnun etti.Yerli kardeşler, gelen sorular üzerinde şimdilik dünya genelinde 7 farklı stüdyosu olan Crytek'in Türkiye'de bir stüdyo açma planlarının olmadığını, ama bu konunun gelişim bu hızla devam ederse yakında gündeme gelebileceğini söylediler. "Türkiye'yi gelecekteki oyunlarda mekan olarak kullanacak mısınız" sorusunu ise "Belki, ama söz vermiyoruz" diyerek geçiştirdiler.TTNET'e yöneltilen sorulardan en ilginç olanı ise kotayla ilgili olandı. "Oyunlar 10 GB kadar dosyalardan oluşuyor, bunlar da kotadan yiyecek. Bu konuda kullanıcılara özel oyun tarifeleri sunacak mısınız veya kotalarda bir ayarlama yapacak mısınız" sorusuna verilen hayır cevabı ve o anda beliren sürpriz ifadesi, TTNET'in bu konuda pek de hazırlıklı olmadığını ortaya koyar gibiydi.Son olarak Haziran ayında platforma dahil olması beklenen yüzlerce oyun konusunda da şimdilik bir açıklama yapılmadı, bekleyin dendi.Platforma http://www.playstore.com adresinden ulaşabilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun