Yaşam Tarzı 04 AĞUSTOS 2011 / 12:12

Top Gear Nissan'a tuzak mı kurdu?

Nissan’a göre programda Leaf'ın kötü neticeyle duyurulması elektrikli otomobilin yarım şarjla kullanılması yüzünden. Nissan Genel Müdür Yardımcısı Andy Palmer, İngiltere’de yayınlanan ünlü TV programı Top Gear’ı yalan haber yapmakla suçladı. Markanın en yeni elektrikli otomobili Leaf’i test eden ve sonrasında programa taşıyan Top Gear ekibi, programda elektrikli otomobilin çok az yol gidebildiğine ve şarj edilmesinin zor olduğuna yönelik bir algı oluşturuyor.

Fabrika verilerine göre, kişinin kullanım tarzına göre, tam şarjla 47 ile 105 mil arasında bir mesafe gidebilen Leaf, programda ‘yarı yolda kaldı’ şeklinde gösterildi. Palmer’a göre Top Gear’ın sunucusu Jeremy Clarkson bu konuda yalan söyledi. Çünkü Palmer’a göre otomobil test edilirken pilleri sadece yüzde 40 oranında doluydu. Palmer ayrıca test aşamasında otomobilin bahsedilen mesafeyi yuvarlaklar çizerek kat etmesi de Nissan’a gösterilen bir kötü niyetti.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun