Yaşam Tarzı 07 HAZİRAN 2010 / 14:38

Steve Jobs için iftihar vakti

Adobe, Flash uygulamasında kritik bir açık bulunduğunu açıkladı.

Adobe, Flash uygulamasında kritik bir açık bulunduğunu açıkladı.


Apple ürünlerine Flash uygulamalarını güvensiz ve düşük performanslı olduğunu iddia ederek koymayan Steve Jobs, bu kez haklı çıkmış gibi görünüyor. Zira Adobe'den gelen açıklamaya göre, Flash Player ve Reader/Acrobat 9.x sürümlerinde haklayıcıların bilgisayardaki kontrolü kazanmasına imkan veren bir açık bulunuyor.

Açık şu ana kadar giderilemedi. Ancak Flash Player'ın 10.1 sürümü ve Adobe Reader/Acrobat'ın 8.x sürümlerinin güvenle kullanılabileceği belirtiliyor.

Sisteminde Flash'la ilgili sorun yaşayan kullanıcılar http://www.adobe.com/support/security/advisories/apsa10-01.html adresinden sorunla ilgili detaylı bilgi edinebilir.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun