Yaşam Tarzı 30 KASIM 2012 / 11:21

Startups from Hell: Girişim şirketi kuracaksanız işe oyunla başlayın

Girişim şirketlerinin oyunu ortaya çıktı

Özellikle iş modeli internet kullanımına dayalı girişim şirketlerinin hızla yaygınlaştığı günümüzde birileri kalkıp bunun oyununu yapmış. Oynarken girişimciliğe dair bir şeyler öğrenmek de işin güzel tarafı.16 Bit bilgisayarların görüntüsüne benzer bir grafik diliyle üretilen oyun "Startups from Hell" adını taşıyor. Oyunda sabah aklınızda harika bir iş fikriyle uyanıyorsunuz ve bu fikri gerçeğe dönüştürmek için mücadele ediyorsunuz.

Ancak işler düşündüğünüz kadar kolay değil. Bu yolda zombilerle, canavarlarla, banka yöneticileriyle mücadele etmek zorundasınız. Projenizi hayata geçirmek içinse sadece 3 ay süreniz var.

Nostaljik bir görünüme sahip olan oyunda ölmek yok, ama yaptığınız her hata size zaman kaybettiriyor. Amacınıza ulaşmak için oyunda karşınıza çıkacak karakterlerlerin isteklerini yerine getirmek zorundasınız. 3 aylık yiyecek menünüz ağırlıklı olarak pizza ve kahveden oluşuyor.

Oyuna bu adresten ulaşabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun