Yaşam Tarzı 22 MART 2016 / 12:12

Spotify 30 milyon abone sayısına ulaştı

Müzk servisleri arasındaki rekabet hız kesmeden devam ederken, Spotify 30 milyon abone barajını aştı.

Apple Music ve Tidal ibi müzik servisleri özellikle son dönemde kullanıcılarına sunduğu içeriklerle dikkat çekiyor. Her iki uygulama da kullanıcılarına farklı içerik seçenekleri ve geniş müzik arşivleri sunuyor olsalar da Spotify bu alandaki çizgisinden pek sapacak gibi görünmüyor. 

2014 yılından bu yana düzenli olarak abone sayısını 10'ar milyon artırmayı başaran Spotify, bu yıl da abone sayısını 10 milyon artırarak 30 milyon bandına dayandı. Apple Music, YouTube Red, Tidal gibi servislerin hamleleriyle birlikte yeni yeni oluşmaya başlayan müzik servisi pazarı, mobil pazardaki hareketlilikle birlikte çok daha kemikleşmiş bir hal almaya başladı. Kullanıcıların mobil cihazları üzerinden kullanmaya başladığu bu tarz uygulamalar, pazarın oluşmasının en önemli belirleyicileri arasında yer alırken, oluşan rekabet ortamı, şirketlere farklı uygulamalar geliştirmeleri için de ön ayak oluyor. 

Bu bağlamda pazarın "hali hazırda" lideri konumunda olan Spotify'ın ilerleyen süreçte de bu yükselişini koruması gerekiyor. Müşteri memnuniyetinin pazarın belki de en başta yer alan belirleyicisi olduğunu göz önüne alırsak, Spotify'ın ve diğer müzik servislerinin ilerleyen süreçte rekabeti körükleyeceğini öngörebiliriz. 

Konuyla ilgili detaylı bilgiye bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun