Yaşam Tarzı 19 NİSAN 2012 / 15:41

Sony oyun platformlarını geliştiricilere açtı

Sony oyun platformlarını geliştiricilere açtı

Nihayet PlayStation sertifikalı platformlar ve PS Vita gibi platformlarda daha fazla çeşit görmeye başlayacağız. Sony, PS3 ve PS Vita platformları için özel geliştirici kitlerinin beta sürümlerinin bedava dağıtmaya başladığını duyurdu. Bu da bundan böyle isteyen herkesin PlayStation sertifikalı mobil cihazlar ve PS Vita platformları için oyun ve uygulama geliştirebileceği anlamına geliyor.

Sony'nin aldığı bu karar oyun konsollarının, özelikle de PS Vita'nın sahip olduğu potansiyeli bir an önce gerçeğe dönüştürme çabası olarak değerlendiriyor. Aslını sorarsanız biraz geç bile kaldı, özellikle de eksiksiz bir mobil oyun platformu olan PS Vita'nın bir an önce diğer mobil platformlarda olduğu gibi çeşide ihtiyacı var.

Yalnız Sony, geliştirilen oyunların mutlaka ücretli veya freemium, yani oyunun tüm fonksiyonlarına erişebilmek için oyun içinden en özelliklerin satın alınmasını gerektiren bir yapıda olmasını şart koşmuş. Oyun iç satın alma fonksiyonlarının da beta sürecinin devamında geliştirme kitine eklenmesi bekleniyor.

Bu kiti kullanarak oyun geliştirenler, dilerlerse yıllık 99 dolarlık bir ödeme karşılığında ve satılan her oyundan belli bir komisyonu Sony'e bırakmak koşuluyla oyunlarını PlayStation Network üzerinden listeleyerek satışa sunabilecekler.

Detayları bu adreste bulabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun