Yaşam Tarzı 11 EKİM 2011 / 09:48

Sony Network Pass Programı kullanıma açılıyor

Sony’den yapılan açıklamaya göre, Avrupa ile aynı anda sistem devreye giriyor. Bu sayede oyuncular daha basit bir sistemle çoklu oyun oynama imkânına kavuşacak.Birçok siber saldırıya maruz kalan Sony, yeni oyuncu buluşturma platformunu Avrupa'da hizmete sunuyor. Yeni sistemde oyuncuların daha kolay bir şekilde birbiriyle oyun oynaması hedefleniyor.

Sony’nin yayınladığı tüm oyunlara kalıcı ve ortak bir online yaklaşım getirmeyi hedefleyen Sony, yeni sistem öncesi ve sonrasını şu şekilde açıklıyor: "Network Pass öncesinde, kimi oyunların PSP sürümü için kupon gerekirken, PS3 sürümü için herhangi bir kupon gerekmeyebiliyordu. Oyuncular da hangi oyunun hangi konsolda nasıl bir kupon ihtiyacı olduğu konusunda kafa karışıklığı yaşayabiliyordu. Network Pass ile birlikte ise bir kupon, içeriğin aynı anda beş konsola indirilmesine olanak tanıyor. Her seferinde bir oyun yüklenerek, online oluyor, anahtar dosyanın sunulan oyun için olup olmadığını kontrol ediyor ve onaylanıyorsa online oyuna izin veriyor."

PSN ile de ortak çalışabiliyor

Asıl satın alanın PlayStation Network (PSN) hesabı konsolda açık olduğu sürece, DRM, oyunun, konsoldaki diğer PSN online hesapları tarafından oynanmasına da izin veriyor. Sony'den yapılan açıklamaya göre, bunun iki önemli yanı bulunuyor. Birincisi, örneğin anne, baba, çocuk veya kardeşler gibi birden fazla hesaba sahip olan bir konsolda ana satın alanın hesabı aktif olduğu sürece bütün hesaplarda online olarak oyun oynanabilmesi. İkincisi ise sadık çok konsollu oyuncuların, açık bir hesapları olduğu sürece bütün konsollarda (şu anda 5 konsola kadar) online oyun oynayabilmesi.

Ayrıca, eğer, Network Pass etkinleştirilmediyse, o zaman bir oyuncunun online fonksiyonlara erişmek için oyunu kiralaması da mümkün oluyor. Bununla birlikte aktifleştirilmişse, oyuncunun, hala online fonksiyonlar olmaksızın oyunu oynama veya bir Network Pass satın alma seçenekleri de bulunuyor.

Fiyatı yakında belirlenecek Network Pass'in dışında Sony'nin mobil konsolu PS Vita ile ilgili gelişmelerin de yakında açıklanacağı belirtildi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun