Yaşam Tarzı 02 EYLÜL 2010 / 10:52

Sony iTunes'a rakip oluyor

Artık PlayStation Network'te müzik ve video da yer alacak.

Artık PlayStation Network'te müzik ve video da yer alacak.


Sony, Apple'ın en büyük oyuncu olduğu sayısal müzik piyasasına girmeye hazırlanıyor. Japon şirket PlayStation Network'de (PSN) müzik ve video akışı da sağlayacak.

Henüz konuyla ilgili detaylar belli olmadı ancak Sony'nin PlayStation oyun konsolu için yarattığı ağdan müzik ve video akışı sağlamasıyla, ağın başka cihazlara da genişlemesi bekleniyor. Bu doğrultuda Walkman'ler, Vaio bilgisayarlar, Bravia televizyonlar, Blu-ray oynatıcılar ve Sony Ericsson telefonların PSN'e bağlanması garip karşılanmayacak.

Yeni servisin gelecek yıl kullanılmaya başlanması bekleniyor. Sony daha önce de benzer bir girişimle Apple'ın iTunes platformuna karşı çıkmayı düşünüyordu. Ancak Connect isimli müzik servisi iTunes'un gölgesinde kaldı.

Ayrıca Sony çevrimiçi eğlence servis geliştiricisi Gracenote'u 260 milyon dolara satın aldı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun