Yaşam Tarzı 20 ARALIK 2011 / 16:05

Sony iki günde 321 bin PS Vita sattı

Araştırma şirketi Enterbrain’in açıklamasına göre, Japon devi yeni taşınabilir konsolunu satışa çıkardığı ilk iki günde 321 bin 400 adet sattı.Nintendo 3DS piyasaya çıktığı ilk iki günde 371 bin satış rakamına ulaşmıştı. Ancak Nintendo 3DS satışları daha sonra yeterince iyi gitmemiş, Nintendo fiyatları düşürerek yıl sonunu kârlı kapatmayı hedeflemişti.

Sony’nin 321 binlik satış ile bu rakamın altında kalsa da iyi bir açılış yaptığı görülüyor. Ancak Japon şirket daha sonra satışlarda düşüş yaşamamak için 24 oyunluk bir paket hazırladı. Yine de ilk satışların ardından birçok kullanıcı şikayeti bulunduğu bildirildi.

PS Vita, ABD ve Avrupa’da Şubat ayında sadece WiFi olan modeli 250 dolar, hem WiFi hem de 3G olan modeli 300 dolardan raflardaki yerini alacak. Sony’nin 2004 yılında satışa sunduğu taşınabilir oyun cihazı PS Portable ilk gününde 166 bin satmıştı. Cihaz bugüne kadar toplam 73 milyon satıldı.

Akıllı telefonların piyasada baskın hale gelmesinin ardından oyun oynamak için ikinci bir cihaz satın alınması fikri pek hoş gelmiyor. Bu nedenle önümüzdeki yıllarda taşınabilir oyun konsollarının geleceğinin tartışmaya açılabileceği düşünülüyor. Zira, yüksek kalitede müzik dinlemek isteyenleri dışarıda bırakırsak, iPod gibi müzikçalarların bile unutulmaya başladığından söz edebiliriz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun