Yaşam Tarzı 16 KASIM 2015 / 15:28

Sony FES satışa sunuluyor

Geçtiğimiz sene Sony tarafından Mauake’de lk kez görüntülenen elektronik kağıt ekranlı akıllı saat FES tüketicilerle buluşmaya hazırlanıyor.

İlk kez geçen yıl Japon parasal katkı fonu sitesi Mauake’de görüntülenen Sony'nin yeni akıllı saat projesi FES, bu ay içerisinde satşa sunulmaya başlayacak. Kasım ayı ve önümüzdeki Aralık ayında kısıtlı sayıda satışa sunulacak FES, ilk etapta Japonya'daki tüketiciler ile tanıştı.
 
Tokyo’da yer alan MoMA Tasarım Mağazası FES Watch’un satışına geçtiğimiz cumartesi günü başlarken, 1 Aralık'tan itibaren Tokyo'da yer alan ve Apple Watch gibi üst segment ürünlerin kullanıcılar ile buluştuğu birçok butik teknoloji mağazasınında da satışına başlanacak. 

Saatten biraz söz etmek gerekirse, Esnek ve sade yapısı ile dikkat çeken FES, tek bir hareketle bütün arayüzünü değiştirebiliyor. Kayış ve ekran bölümünde yer alan özel madde sayesinde kullanıcılarının kollarını hareket etmeleri durumunda devreye giren FES, bu özelliği ile beraber olası batarya sorunlarının da önüne geçmeyi başarıyor.  Cihazın bataryasının 60 gün kadar dayanabildiğini belirtmek gerekiyor. 

Sony FES akıllı saatin önümüzdeki süreçte dünyanın kalan bölümünde de satışa sunulması beklenirken, Japonya'daki satışa sunulan modeller 242 dolar fiyat etiketiyle kullanıcılar ile buluşuyor. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun