Yaşam Tarzı 30 ARALIK 2009 / 09:34

Sonunda bu da oldu, şeffaf balık üretildi

İç organları görülebilen şeffaf balık, akvaryumunuza ilginç bir hava katabilir.

İç organları görülebilen şeffaf balık, akvaryumunuza ilginç bir hava katabilir.


 

Bir grup Japon bilim adamı, şeffaf balık ürettiklerini açıkladı. Mie Üniversitesi Profesörü Yutaka Tamaru, "Balığın koruyucu bir cildi ve pulları olmadığı için kalbini ve diğer organlarını görebilirsiniz. Balığının gözlerinin üzerindeki minik beyni görebilmeniz için de balığı kesip biçmenize gerek yok" açıklamasını yaptı.

Tamaru şeffaf balık olarak bilinen "Ryukin" türüne, mutasyona uğramış soluk tenli süs balıklarını seçip özel şekilde besleyerek yarattıklarını açıkladı.

Tamaru ayrıca, "Akvaryumdaki süs balığı için soluk bir renk dezavantajdır. Ancak organların vücuttaki hareketlerini canlı olarak görmek oldukça ilginç. Balık büyüdükçe tüm yaşamını daha ayrıntılı inceleyebilirsiniz" dedi.

Ryukin balıkları 25 santime kadar uzayabiliyor ve 2 kilo ağırlığa erişebiliyor. Yaşam süreleri ise ortama 20 yıl.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun