Yaşam Tarzı 12 TEMMUZ 2010 / 15:22

SolidWorks eğitim verirken çevreyi düşünüyor

SolidWorks, mühendislik eğitimi için yeni sürümü SolidWorks Education Edition 2010-2011’i yayınladı.

SolidWorks, mühendislik eğitimi için yeni sürümü SolidWorks Education Edition 2010-2011’i yayınladı.


Küresel ısınma, doğal kaynakların bilinçsizce kullanımı, insan faktörü nedeniyle bozulan çevre gibi nedenlerden dolayı dünya, her geçen gün üzerinde yaşaması daha zor bir yer halini alıyor. Böyle bir ortamda, mühendisler üstlendikleri projelerle büyük sorumluluğa sahip.

SolidWorks’ün mühendislik eğitimi için tasarladığı yeni sürümü SolidWorks Education Edition 2010-2011, mühendislik eğitimi gören gençlere, geleceğe daha iyi bir dünya bırakmak için onları teşvik ediyor. SolidWorks Education Edition 2010-2011, profesyonel tasarım ekipleri için hazırlanan ve ham maddeden, kullanım ve tüketime CAD takımlarının hava, su, enerji ve karbon ayak izi etkilerini rakamsallaştırabilen SolidWorks Sustainability yazılımını barındırıyor. SolidWorks 2010 ve SolidWorks Simulation Premium da yazılım içerisinde bulunuyor.

Öğrencilere 3 boyutlu tasarım deneyimi

SolidWorks Türkiye Bölgesi Yöneticisi Murat Tüzüm, SolidWorks Education Edition 2010-2011 ile ilgili olarak; “İçeriğinde SolidWorks Sustainability, SolidWorks 2010 ve SolidWorks Simulation Premium’un bulunduğu SolidWorks Education Edition 2010-2011 öğrencilere 3 boyutlu tasarım deneyimi yaşatıyor. Yazılım, geleceğin mühendislerine ürettikleri tasarımların çevreye nasıl etki edebileceğini görme imkan tanıyor. Tasarımın çevre boyutunu en az kullanışlılık kadar dikkate almalarına teşvik ediyor, çok daha dikkatli ve sorumlu davranma bilincini öğrencilere aşılamada yardımcı oluyor” dedi.

SolidWorks’ün yeni sürümü SolidWorks 2010 içerisindeki güncellemelerin de yer aldığı SolidWorks Education Edition 2010-2011, modelleme verimliliği, simulasyon, yayımlama ve veri yönetimi konularından geniş yetenekleri de içerisinde barındırıyor. Eğitim yazılımı içerinde herhangi bir maliyet olmadan herkesin istediği an gerçekleştirebileceği bir test de barındırıyor. Testi geçen öğrencileri iş ortamına hazırlamak, öğrenmeye devam etmeleri konusunda motive etmek ve tasarım ve mühendislik alanında iyi birer aday olduklarını kanıtlamak adına Certified SolidWorks Associate (CSWA) sertifikası veriliyor. SolidWorks Education Edition 2010-2011 akademisyenlere gerekli Powerpoint, ödevler ve ipuçları ile ilgili öğretim rehberi sunarken öğrenciler için de bilgilerini test etmek adına eğitimler sunuyor.

DS SolidWorks hakkında daha fazla bilgi www.solidworks.com.tr adresinde yer alıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun