Yaşam Tarzı 19 KASIM 2012 / 16:22

Social Inclusion Band yeni sezonu Bronx Pi'de açtı

'Sanatçı Engel Tanımaz' sloganı ile yola çıkan ve farklılıkları destekleyerek engelleri kaldırmak üzere alternatif bir yaklaşım sergileyen Social Inclusion Band, Bronx Pi Sahne’de yeni kadrosu ve repertuarıyla Bronx Pi'de sezonu açtı. 

Türkiye Vodafone Vakfı’nın desteğiyle hayata geçirilen Düşler Akademisi bünyesindeki engelli gençler ve gönüllü müzisyenlerden oluşan Social Inclusion Band, yeni sezonun ilk konserinde yeni kadrosu ve repertuarı ile dinleyicilere eğlenceli dakikalar yaşattı.

Kış sezonu boyunca Babylon konserleriyle adından sıkça söz ettiren Social Inclusion Band, yaz döneminde İKSV Caz Festivali, Efes One Love gibi İstanbul’un önemli festivallerinde performanslarıyla göz doldurdu. İlk performansını 2009 yılında Akbank Caz Festival’inde sergileyen grup, Bronx Pi Sahne konserinde bir kez daha sanat aracılığıyla engelli bireylerin yaşantılarında yaratılabilecek farkı gösterdi.

‘Sanat ve sanatçı engel tanımaz’

Türkiye Vodafone Vakfı’nın Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ve Alternatif Yaşam Derneği işbirliğiyle 2008 yılında hayata geçirdiği Düşler Akademisi Projesi, fiziksel ve sosyal yönden dezavantajlı gençlerin sanat aracılığı ile topluma katılmaları adına öncü bir sosyal girişimcilik modeli ve gönüllülük platformu oluşturuyor.

Düşler Akademisi’nde fiziksel, zihinsel, işitme, görme engelli gençlere, kronik hastalık gruplarına ve yoksul - yoksun gençlere yönelik ritim, enstrüman, dans, resim, fotoğraf ve film üretimi, sirtaki, tiyatro, drama, pilates, dağ bisikleti, DJ’lik, yoga, bale-jazz dans ve işaret dili edebiyatı atölyeleri ile Düşler Mutfağı ve Farkındalık Tiyatrosu gibi eğitimler sunuluyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun